• Федеральна комісія США зі зв'язку зобов'яже телекомунікаційні компанії видалити китайське мережеве обладнання

  • Кріс Стріт | Epoch Times | Велика Епоха
    Четвер, 7 листопада 2019 року

Голова Федеральної комісії зі зв'язку Аджіт Пай спілкується із представниками ЗМІ після засідання комісії у Вашингтоні 14 грудня 2017 року. (Alex Wong/Getty Images)


Федеральна комісія зі зв'язку (FCC) заявила, що відшкодує телекомунікаційним компаніям США видалення китайського мережевого обладнання, яке вважається «загрозою національній безпеці», і відшкодує установку устаткування від «більш надійних» постачальників.

Голова FCC Аджіт Пай заявив: «Ми повинні переконатися, що наші мережі не будуть шкодити нашій національній безпеці, загрожувати нашій економічній безпеці або підривати наші цінності».

Він додав: «Китайський уряд неодноразово показував, що готовий піти на надзвичайні заходи, щоб зробити саме це».

Закон США про телекомунікації 1996 року розширив визначення «Фонду універсального обслуговування» (USF), який субсидував надання недорогого міжміського телефонного зв'язку для домогосподарств із низьким рівнем доходу, зокрема послуги інтернету і стільникового зв'язку. Нове визначення перерозподілило загальнонаціональне обслуговування клієнтів USF «певним кваліфікованим телефонним компаніям, які обслуговують райони з високою вартістю».

Коли президент Обама підписав закон про відновлення і реінвестування у 2009 році, економічний стимул в розмірі 831 мільярда доларів змусив Федеральну комісію США по зв'язку заснувати «Програму широкосмугових технологій» і прискорити виділення субсидій в розмірі 4,5 мільярда доларів для розвитку можливостей проведення інтернету і бездротового зв'язку для сільських і недостатньо обслуговуваних спільнот.

Велика частина субсидій надійшла 55 малим операторам, представленим Rural Wireless Association (RWA), які обслуговують до 100 000 абонентів кожен. Вони потім уклали контракти з Huawei і ZTE як постачальниками з найнижчими цінами для установки мережевого обладнання китайського виробництва, яке зараз обслуговує 25% території США і 4 мільйони американців.

Проблеми національної безпеки США вперше виникли в 2012 році, після розслідування, проведеного Палатою представників США, коли компанію Huawei назвали загрозою національній безпеці. Але тільки в 2017 році адміністрація Трампа заборонила співпрацювати з постачальниками технологій, які потенційно загрожують безпеці країни. Головні побоювання пов'язані з тим, що Huawei і ZTE підкоряються китайським законам, які вимагають співробітництва з китайськими розвідувальними службами.

У нових ініціативах FCC говориться, що, оскільки Huawei і ZTE вже позначені в адміністративному порядку як фірми, що представляють загрозу безпеці, в проекті наказу будуть передбачені положення, які «встановлюють порядок визначення інших постачальників, що представляють загрозу національній безпеці».

Федеральна комісія зі зв'язку США не розкрила грошові витрати, які забороняли б покупку і наказували видаляти все обладнання, встановленого для мереж радіодоступу (RAN) Huawei і ZTE. Хоча фінансований галуззю звіт вимагав витрат у 62 мільярди доларів на заборону обладнання Huawei і ZTE в Європейському союзі, Strand Consult опублікував звіт, в якому вказувалося, що чиста додаткова вартість заборони складе всього близько 3,5 мільярда доларів.

Strand Consult підкреслив, що проблеми з безпекою мережі зростуть з інтеграцією програмного забезпечення в мережеве обладнання 5G, що ускладнить виявлення бекдор спостереження, оскільки вони можуть бути відправлені пізніше, при оновленні програмного забезпечення, або активовані після завершення запланованих перевірок безпеки.

Призначений республіканцями голова FCC Аджіт Пай заявив у статті в Wall Street Journal: «Коли мова йде про 5G і безпеку Америки, ми не можемо дозволити собі ризикувати і сподіватися на краще. Ми повинні переконатися, що наші мережі не завдадуть шкоди нашій національній безпеці, не поставлять під загрозу нашу економічну безпеку і не підірвуть наші цінності».

Призначена демократами комісар Джессіка Розенворсель запропонувала двопартійну підтримку, заявивши: «Через півтора року Федеральна комісія США зі зв'язку почала просувати свою пропозицію. Згідно з нею кошти нашого фонду універсального обслуговування, які виділяють для підтримки сільських районів, не можна використовувати для покупки небезпечного мережевого обладнання. Але нам потрібні закони в галузі кібербезпеки, націлені на всіх наших мережевих провайдерів, а не тільки на одержувачів послуг».

Після того, як федеральному агентству потрібен період для громадського розгляду, очікується, що його пропозиції будуть поставлені на голосування на наступному щомісячному засіданні 19 листопада.


*Кріс Стріт є експертом в галузі макроекономіки, технологій і національної безпеки. Він займав посаду генерального директора декількох компаній і є активним письменником у якого більш ніж 1500 публікацій. Він також регулярно читає лекції зі стратегії для аспірантів в університетах Південної Каліфорнії.


Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...