Четвер, Вер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Сінгапурі з'явилися автобуси із травою на даху — проект «Garden on the Move» (ФОТО)

П'ятниця, 15 травня 2020 року

Автобуси із зеленим дахом з'явилися в Сінгапурі в рамках тримісячного проекту «Garden on the Move» (Сад на ходу). Це свого роду експеримент, під час якого збираються встановити, чи дійсно трава на даху транспортного засобу допоможе охолодити його, щоб знизити витрату на використання кондиціонерів.

Проект озеленення автобусів було запропоновано компанією GWS Living Art для першого Садівничого шоу на Сінгапурському фестивалі садів (SGF).

Минулі дослідження підтвердили наявність позитивного ефекту від «зелених дахів». Але вивчення раніше проводилося тільки зі статичними об'єктами. Наприклад, GWS спільно з Університетом Касецарт у Таїланді встановили систему зелених покрівель Gaiamat на даху деяких промислових будівель. Після цього температура поверхні даху знизилася на 30°C, при цьому температура повітря всередині приміщень знизилася на 3–4°C.

Система Gia Gaiamat Green Roof являє собою легкий килимок із насадженнями, який важить у 2–3 рази менше, ніж звичайні системи озеленення даху. Тому він не навантажує шини, а також зручний в установці і обслуговуванні. У килимках не використовується ґрунт — у його якості виступають шари з натуральних волокон, які будуть менше приваблювати шкідників і знизять ризик забруднення даху.

Такими килимками вже оснастили дахи 10 автобусів. Всередині та зовні транспортних засобів також розміщено реєстратори, які будуть збирати дані про температуру кожні 10 хвилин протягом трьох місяців. Наприкінці дослідження, після співставлення даних, стане зрозуміло, чи зможуть зелені дахи призвести до зниження витрат палива на кондиціонування повітря в автобусах.

У «Садах на ходу» будуть вирощувати два основних види рослин — Cyanotis Cristata і Cyanotis Axillaris, оскільки вони досить невибагливі й можуть вижити під палючим сонцем при мінімальному догляді.

Це перший подібний проект в Азії. У інших країнах існують схожі ініціативи. Наприклад, у голландському місті Утрехт озеленили зупинки громадського транспорту. Дахи 316 автобусних зупинок тепер прикрашають своєрідні «клумби». Вони не лише радують око, але й вловлюють дрібний пил, вбирають дощову воду і охолоджують зупинки у спеку, а також приваблюють бджіл.

У деяких країнах світу здавна існує традиція вирощувати на дахах будинків траву. У Норвегії та на Фарерських островах вона популярна і в наші дні. Але це виправдано особливостями місцевого клімату і складу ґрунту.

Читайте далі:

Озеленення міст знижує кримінальну активність — вчені

Яскрава казка серед буденності: мурали Святошинського району міста Києва (фото)

Як бджоли закохалися в МакДональдз: креативна Швеція

ия

Comments   

загрузка...