Середа, Вер 23, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені встановили, що проживання біля водойм подовжує життя

Середа, 22 липня 2020 року

Дослідники встановили, що проживання біля водойм позитивно впливає на психологічний стан і деякі інші показники здоров'я людини: наприклад, робить малозабезпечених людей щасливішими.

Звіт про дослідження було опубліковано у жовтні 2019 року в журналі Health & Place. Вчені проаналізували зв'язок між проживанням біля води і самопочуттям міських жителів Англії. Особливу увагу було приділено людям із низьким доходом.

Дослідники вивчили дані щорічного Медичного обстеження здоров'я в Англії. Вони порівняли стан здоров'я людей, які проживають у межах 1 км від океану, зі станом здоров'я людей, що живуть за 50 км від океану. Як виявилося, люди, які проживають біля берегової лінії, менше страждають від розладів психіки, депресії, а також відчувають себе більш благополучними.

Особливо яскраво позитивні ознаки в самопочутті проявлялися саме у людей з бідних верств населення. Малозабезпечені, які живуть на узбережжі, відчували себе більш соціально значущими і впевненими в собі.

Таким чином, місце проживання біля води якимось чином «згладжує» різницю між людьми з низьким і високим рівнем добробуту.

Як повідомив один з авторів звіту Джо Гарретт (вчений з Європейського центру екології та здоров'я людини Університету Ексетера), подібну тенденцію вдалося простежити вперше.

Існує безліч досліджень про позитивний вплив природи на здоров'я людини. Наприклад, прогулянка в лісі може знизити артеріальний тиск, прибрати стрес і поліпшити сон.

Сині простори і свіже морське повітря впливають на наше самопочуття схожим чином. І це — одна із причин, чому багато людей мріє переїхати жити до моря. Однак у житті на узбережжі є й інша, менш приваблива сторона. Це кліматичний фактор (сильні вітри, надмірна вологість і ризик повеней), а також «страх звикання» (люди, які постійно мешкають біля моря, вже не сприймають його з таким захопленням, як приїжджі).

Безумовно, проживання біля води не вирішує всіх життєвих проблем і, як говорить прислів'я, «не місце прикрашає людину, а людина місце». Але дане дослідження підтверджує, що перебувати біля водойм корисно для здоров'я людини. Тому тим, хто живе на віддалі від узбережжя і відчуває таку потребу, варто вибиратися відпочивати до води частіше.

Читайте далі:

Що як уникати сонця — насправді шкідливо?

Як стати русалкою: Ханна Фрейзер

Як маленька Джейн здійснила свою заповітну мрію

Comments   

загрузка...