Четвер, Кві 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нітрати й нітрити скоро буде замінено натуральними консервантами з рослин

Субота, 17 жовтня 2020 року

Штучні консерванти вже давно використовуються для того, щоб зберігати їжу придатною для вживання. Однак наскільки згубно вони впливають на наше здоров'я і чи є безпечні аналоги? Нещодавно вчені оголосили, що знайшли харчовий консервант повністю рослинного походження.

Синтетичні консерванти містяться не тільки в їжі. Переважна більшість виробників фармацевтичних препаратів і косметики використовують ці речовини, щоб подовжити термін придатності продукції.

Але яка ціна цього? Хімічні речовини, що зберігають продукти, можуть не дуже добре впливати на здоров'я людей.

У минулому році Американська академія педіатрії сповістила про небезпеку постійного використання консервантів, особливо коли мова йде про м'ясні продукти. Найчастіше задіяні консерванти — нітрат і нітрит натрію — можуть блокувати виробництво гормонів щитовидної залози у дітей. Також вважається, що вони можуть впливати на розвиток деяких видів раку.

Але як іще можна подовжувати термін придатності продуктів? Як не дивно, у цьому можуть допомогти старі добрі флавоноїди, свого роду фітонутрієнти, які зустрічаються майже у всіх фруктах і овочах на планеті.

Під час нового дослідження вчені з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі використовували флавоноїди як консервант і виявили, що вони захищають їжу краще, ніж їхні штучні аналоги.

Здійснюючи експеримент, команда Національного технічного університету додала натуральне джерело флавоноїдів у пекарські дріжджі. Так було отримано флавоноїди, які мають антимікробну й антиоксидантну дію.

«Цей органічний консервант харчових продуктів отриманий з рослин і видобувається з харчових мікробів. Це означає, що він на 100% є натуральним. Він також більш ефективний, ніж штучні консерванти, і не потребує подальшої обробки, щоб підтримувати свіжість продуктів», — зазначив автор дослідження Вільям Чен.

Вчені використали отримані флавоноїди та їхній синтетичний аналог для обробки м'яса і фруктових соків, які зберігалися при кімнатній температурі. Штучним консервантам вдалося утримати бактерії на шість годин, після чого продукти вже вважалися зіпсованими. Тим часом у збагаченій флавоноїдами їжі розмноження бактерій не відбувалося протягом цілих двох днів. І це без охолодження!

Цілком ймовірно, що природні хімічні речовини можуть виявитися ідеальним консервантом. Зрештою, рослини завжди використовували їх для захисту від шкідливих патогенів і шкідників. Флавоноїди також створюють захист, що дозволяє рослинам довгий час перебувати на сонці.

Якщо флавоноїди будуть використовуватися в якості продуктового консерванту, люди зможуть попрощатися зі шкідливими нітратами і, можливо, будуть мати можливість зберігати їжу довше, ніж будь-коли.

«Це, ймовірно, відкриє нові можливості у сфері технології зберігання харчових продуктів, забезпечуючи недороге рішення для галузей промисловості. Що, у свою чергу, стимулює більш екологічну систему виробництва продуктів і більш здорової їжі, яка залишається свіжою набагато довше», — додає Чен.

Читайте далі:

Соєвий соус — небезпечна добавка, яка шкодить здоров’ю

Які продукти з Китаю не варто купувати?

Штучне м'ясо з рослинних білків буде друкувати 3D-принтер

Comments   

загрузка...