Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер створив велику міську лавку, на якій може відпочити одразу декілька десятків людей (ФОТО)

Середа, 16 вересня 2020 року

 Завдяки продуманій хвилеподібній формі ця інсталяція практично не займає простір.

Проект «Please Be Seated» («Будь ласка, сідайте») було представлено в 2019 році на міжнародному фестивалі дизайну в Лондоні (LDF). Для установки лавки на площі Фінсбері Авеню в мікрорайоні Бродгейт (Broadgate) дизайнер співпрацював з інженерно-технічною фірмою Arup.

Лавка складається із трьох хвилеподібних сидінь, які розходяться концентричними колами. Тому здалеку вся конструкція схожа на величезну спідницю.

«Підошви» (нижні частини) кожної із «хвиль» утворюють площину для відпочинку, на якій можна сидіти або лежати. Плавно згинаючись, лавка перетворюється на спинки для сидінь. А «гребені» (високі точки) утворюють арки — своєрідні проходи для перехожих, яких у цій жвавій частині Лондона завжди немало.

Лавки досить широкі, щоб поруч могли сісти (або навіть лягти) двоє людей, і досить високі, щоб під ними могли вільно пройти декілька пішоходів.

Несучі елементи лавок зроблені зі сталі, а верхнє оздоблення — із дерева. Використовуючи у проекті дошки для риштувань, дизайнер співпрацював із White & White, компанією з Ессекса, яка спеціалізується на укладанні підлоги.

За словами Пола Кокседжа, даний проект є гарним рішенням для міського простору, адже «займає певну площу, але не блокує її»; тобто цей об'єкт вуличних меблів не перекриває людям шлях.

Дизайн «Please Be Seated» немов ілюструє те, як змінюється ритм сучасного життя суспільства: динамічно підносячись і спадаючи в танці декількох кривих.

Поки невідомо, чи буде хвилеподібну лавку встановлено ​​десь на постійній основі. Побачити проект і відпочити на ньому лондонцям і гостям міста запропоновано під час Фестивалю від 14 вересня до 19 жовтня 2019 року.

Пол Кокседж відомий декількома проектами вуличних інсталяцій. Серед них — «Living Watercolour Pavilion» (Павільйон живої акварелі) і статуя «Drop», що являє собою площину, на якій бажаючі можуть викладати з монет різні зображення або написи.

8_2.jpg

Читайте далі:

Скамейка, которая превращается в спасательную лодку, — проект POD

Муралы в Киеве — яркая сказка среди будней

Стильная мебель из деревянных поддонов на все случаи жизни

Comments   

загрузка...