• Дрони Раффаелло Д'Андреа — вражаюче естетичне шоу

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 вересня 2019 року

Раффаелло Д'Андреа — майстер і заклинатель дронів. Він змушує свої винаходи кружляти, наче світлячки, в танці перед зачарованою аудиторією. Його літальні апарати — це насамперед витвори мистецтва, а не тільки корисні машини.

Сьогодні, говорячи про дрони, ми зазвичай маємо на увазі літаючі безпілотники, наділені можливістю виконувати різні функції. Найчастіше це відеозйомка, збір даних і перенесення предметів на відстані. Дрони використовуються в сільському господарстві або військовій сфері і порівняно рідше застосовуються у сфері розваг.

Однак, як показують досліди Д'Андреа, програмування дронів на виконання завдань у галузі мистецтва може приносити захоплюючі результати.

Раффаелло Д'Андреа народився в Італії, навчався в Канаді і працює в Швейцарії (викладає в одному з найпрестижніших вузів — Швейцарській вищій технічній школі Цюріха). Він є одним із засновників Kiva Systems (на даний час діє під назвою Amazon Robotics) — компанії, що випускає мобільні робототехнічні системи. Свій талант інженера Д'Андреа застосовує і в сфері медіамистецтва (мистецтво, твори якого створюються за допомогою сучасних технологій).

У серії його робіт — дрони, що грають у пінг-понг, роботи-футболісти і еквілібристика із застосуванням літальних апаратів. Також у числі його перформансів є дрони, які будують інсталяцію зі схожих на цеглу блоків, дрони, що плетуть міст-мережу, і багато іншого.

У 2016 році Д'Андреа виступив на конференції TED, де розповів про принципи роботи винайдених машин, а також про різні можливості їхнього застосування. Для автономного пересування в його дронах використовуються вбудовані сенсори, які допомагають визначити їхнього положення в просторі.

Інженер продемонстрував глядачам декілька незвичайних розробок. Наприклад, літальний апарат типу тейлсіттер, який, на відміну від інших машин цього виду, може зависати в повітрі, а також демонструє здатність приймати вертикальне положення попри зовнішні перешкоджаючі чинники (такі як поштовхи або вітер).

Другий апарат — моноспінер, який літає з використанням всього одного пропелера. Однак ця машина знаходиться на стадії розробки, оскільки, щоб запустити її правильним способом, потрібно мати певні досвід і вправність.

Третій винахід, представлений Д'Андреа, — омнікоптер — машина у вигляді куба, яка може пересуватися у будь-якому напрямі у просторі, а також обертатися.

Четвертий дрон — квадрокоптер — складається з двох частин і «одягнений» у циліндр, що нагадує абажур. Особливість цієї машини полягає в підвищенні рівня безпеки: під час виходу з ладу мотора, пропелера, електроніки або батареї дрон все ще може продовжувати перебувати в повітрі.

На закінчення Д'Андреа вразив глядачів виставою з міні-квадрокоптерами. Нагадуючи рій світлячків або зоряні системи галактики, вони кружляли під темним куполом залу, викликавши захоплені вигуки і оплески аудиторії.

Інженер вже задіював дрони у сфері мистецтва, розробивши спільно з командою цирку Du Soleil кілька номерів з «літаючими абажурами» (для відео «Sparked» у 2014 році, а також для живого шоу «Paramour» у 2016 році).

Програмовані дрони все частіше застосовуються в розважальних шоу. У 2018 році компанія Intel використовувала їх замість феєрверків, щоб відсвяткувати своє 50-річчя присутності на світовому ринку. А в 2019 році над Космічним центром ім. Кеннеді під музику Duran Duran у повітря злетіли сотні світлових дронів.

Читайте далі:

Концерт Shen Yun справив глибоке враження на світових знаменитостей

У США дрони відновлюють ліси, що загинули під час пожежі

Що небезпечного у феєрверках і як вони впливають на наше здоров'я

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...