• Піца: історія та факти

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Неділя, 20 жовтня 2019 року

Смачна, ароматна й незмінно популярна – піца. А що про неї відомо і в чому полягає секрет її фантастичного успіху? Замовити піцу можна фактично в будь-якій країні світу. Єдиного рецепта страви не існує – тісто та начинка мають велику кількість найнесподіваніших варіацій і, майстри-піцайоло продовжують експериментувати в пошуках більш вдалих і незвичайних смаків. Ось і вся таємниця стабільного попиту, тож зовсім не дивно, що за чисельні роки та століття про страву було складено величезну кількість легенд та цікавих історій.

Піца

Піца

Слово «піца» – доволі старе. Походить воно від «піта» (пінсере) й трактується, як «товкти». Страву їли і Римі, і в Греції ще за багато років до нашої ери, та самою назвою стали користуватися лише в Х столітті.

Перша піцерія

Вона з’явилася в Неаполі у XVIII cтолітті. Меню було доволі скромним і могло порадувати лише сортами маринара й маргарита, не те що зараз, коли доставка піци надає можливість замовити близько 20-30 різновидів страви.

Далеко не всі полюбляють класичну піцу, не дивлячись на її славне походження, та у кожного є шанс спробувати щось нове і незвичайне. Дуже нетипово виглядає піца з бобами та горохом від бразильців чи блюдо із жареними яйцями (на французький лад), а може вам до смаку буде типова китайська піца, що не має країв і повністю заповнена начинкою.

доставка Піци

Хліб для бідних

В усі часи піцу полюбляли люди з невеликим рівнем достатку, адже її готували з доволі різних та простих продуктів, простіше кажучи, з того, що в коморі знайшлося. Випічка нагадувала фокаччу – виріб із грубого тіста, в який додавали томати та спеції. Традиційна італійська піца з’явилася в Америці в XIX столітті й одразу же набула популярності серед місцевого населення. Як і в Італії, їй надавали перевагу люди з невеликим достатком.

Піца

Піца і мистецтво

Як виявилося, основа для піци – чудове полотно для створення портретів. Власник одного із ресторанів у Глазго з тіста, сиру й томатного соусу пише незвичайні картини, на яких легко впізнати артистів, спортсменів, політиків. Існує навіть музей піци. Знаходиться він у Філадельфії. Там кожен може спробувати різноманітні види популярної страви. Далеко не кожна піца негативно впливає на стан здоров’я. Віддавши перевагу бездріжджовому тісту та овочевим начинкам можна отримати масу користі від споживання.

Смачний аромат

Бренд Деметер відомий завдяки своїм нетиповим парфумам, серед яких є сонячне проміння і піца. Остання нагадує запах томату та прянощів.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...