• Чим етикетки відрізняються один від одного

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Неділя, 29 вересня 2019 року

Які бувають етикетки

Етикетка — це найважливіша складова будь-якого виробу. Саме з етикетки споживачі отримують усю інформацію про придбаний товар: його склад, вага, термін придатності і багато іншого. Однак не варто забувати, що етикетка є і основним інструментом маркетингу. Так, з вітрини супермаркету з незнайомих продуктів покупець вибере саме той, який вигідно відрізняється своїм зовнішнім виглядом.

Саме тому при розробці етикеток для продукції слід приділити чимало уваги створенню стильного і привабливого дизайну. Одним з ефективних інструментів для досягнення цієї мети виступає компанія PRO-SHOP (https://www.pro-shop.ua/catalog/etiketka-na-listah-a4).

Етикетка

Різновиди етикеток

Залежно від того, яка переслідується мета, розміщуючи етикетку на товарі, прийнято виділяти кілька видів цього друкованого виробу:

  • описові (вони містять відомості про склад товару, способи використання та запобіжні заходи);
  • ідентифікують (вказують приналежність продукції до певної марки або типу);
  • стимулюючі (викликають бажання придбати саме цей товар);
  • сорто-вказівні вказують (називають сорт товару або товарні знаки);
  • захисні (попереджають несанкціоноване розкриття упаковки товару).

етикетки

Матеріали виготовлення

Відрізнятися можуть не тільки завдання етикеток, але й матеріал, з якого виробляється ця друкована продукція. Найчастіше застосовують папір, текстиль та полімерні плівки, однак від вибору того чи іншого матеріалу буде залежати не тільки зовнішній вигляд етикетки, а й її технічні характеристики.

Під час виготовлення застосовують шовкотрафаретний, офсетний та ультрафіолетовий друк, завдяки чому на поверхні матеріалу з'являється текстова інформація і малюнок.

Для продовження терміну служби етикетки можуть покриватися лаком або ламінуватися. Це допоможе захистити їх від зовнішніх механічних пошкоджень і збільшити термін служби. Крім того, ламінована етикетка відрізняється за виглядом — вона щільніша і приваблива.

етикетка

етикетка

Місце розташування етикетки

Кожен вид товару вимагає розміщення на упаковці особливої етикетки, яка буде виконана з урахуванням певних розмірів і форми.

Фронтальні етикетки, як стає зрозуміло з самої назви, розміщуються на лицьовій частині упаковки. Вони здебільшого мають яскравий дизайн, який «говорить» і мінімум інформації про сам продукт.

Контретикетки, навпаки, розміщують на тильній стороні. Вони не використовуються для залучення уваги, тому саме на них поміщають відомості про виріб.

Етикетки плечові — вузькоспрямований вид, який застосовується тільки на пляшках або банковій продукції. Наклеюють її в зоні «плеча» пляшки, тому вона розташовується відразу над фронтальною етикеткою.

Говорячи про пляшкову продукцію, не можна не назвати ще один вид етикеток — кольєретки, які знайшли своє місце на шийці.

Для додання естетичного зовнішнього вигляду етикетки при виготовленні декоруються блінтовим, гліттерним (блискучим), матовим або глянсовим тисненням, що робить упаковку оригінальною і впізнаваною.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...