• ЄС попередив про загрози безпеки 5G, прямо не згадавши Huawei

  • Нік Гайтерідж | Epoch Times | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 жовтня 2019 року

Логотип Huawei на портативному Wi-Fi-пристрої Huawei у Пекіні 29 червня 2019 року. (Nicolas Asfouri/AFP/Getty Images)


БРЮССЕЛЬ. Європейський союз 9 жовтня у своїй заяві рішуче попередив, що «підтримувані державою» компанії з «ворожих» країн можуть проникнути в мережі 5G, щоб паралізувати континент. Це було злегка завуальоване посилання на китайського телекомунікаційного гіганта Huawei.

Згідно з оцінкою, зробленою спільно з експертами безпеки з усіх 28 країн блоку, зловмисне використання нової технології буде мати «особливо серйозні і широко поширені негативні наслідки».

У заяві ЄС наголошується, що провайдери «можуть зазнавати втручання з країн, що не входить в ЄС», де існує «міцний зв'язок між постачальником і урядом», який може «мати сильний тиск на нього».

Високопоставлені європейські чиновники в спробі «зберегти нейтральний підхід» не згадали ні Huawei, ні Китай.

Проте, умови, в яких були позначені ризики для безпеки, ясно показали, що країни ЄС мають на увазі цей телекомунікаційний гігант, підтримуваний Пекіном.

У заяві ЄС йдеться, що найбільший ризик представляють постачальники, що базуються в країнах, «де немає законодавчих або демократичних стримувань і противаг» і «відсутні угоди про безпеку або захист даних» з ЄС.

Ворожі суб'єкти можуть використовувати «серйозні недоліки безпеки, щоб« зловмисно вставити чорні ходи в пристрої », які можна використовувати для злому будь-якої кількості інших пристроїв, підключених до мережі 5G, від транспортних контейнерів і кліматичних датчиків до смартфонів або навіть побутових приладів, щоб« атакувати мережу »і перевантажити її.

Сер Джуліан Кінг, комісар з безпеки ЄС, заявив, що доповідь «вже є сигналом для ринку», що такі загрози будуть сприйняті всерйоз і що придбання 5G «не схоже на покупку автомобіля, це схоже на вступ в клуб».

«5G буде містити дуже важливу інформацію і підтримувати багато аспектів не тільки системи управління нашою економікою, а й того, як ми живемо», — сказав він.

Кінг підтримав рішення ЄС не вказувати Китай або Huawei у звіті, заявивши, що блок не хоче «ставити віз перед конем», але зазначив, що його не можна звинуватити в «ухилянні від проблем». Це не схоже на підхід Сполучених Штатів Америки до китайського телекомунікаційного гіганта, який уже заборонив доступ компанії в свою мережу 5G, і висунув ряд звинувачень проти Huawei.

Кінг пообіцяв, що Брюссель не буде «завдавати ударів», коли проведе оцінку загрози в кінці цього року за допомогою «набору інструментів» пропонованих заходів, які держави-члени повинні прийняти для захисту безпеки континенту.

Huawei вже занесена в чорний список США, які закликали ЄС взяти з нього приклад після того, як діяльність компанії почала представляти загрозу безпеці. Однак європейські чиновники вирішили, що блок буде дотримуватися іншого підходу.

Huawei неодноразово заперечувала використання в своїй технології бекдор для шпигунства за клієнтами. У травні голландська газета Volkskrant повідомила, що влада в Гаазі проведе розслідування щодо безпеки продуктів компанії.


Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...