• «Створені, щоб зникнути»: екологічні соломинки з морських водоростей

  • П'ятниця, 18 жовтня 2019 року

Американська компанія Loliware створила «соломинки майбутнього»: вони досить міцні, але починають розкладатися після 18 годин використання, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Loliware вже створювали раніше предмети побуту, які могли б стати екологічною альтернативою існуючим пластиковим. Наприклад, напівпрозорі їстівні стаканчики різних забарвлень.

Соломинки з морських водоростей також технічно їстівні, але розробники кажуть, що вони не призначені для того, щоб виступати в якості закуски. Основна їхня роль — стати зручною і реальною альтернативою пластику.

Соломинки з морських водоростей «створені, щоб зникнути». Винахідники запевняють, що, якщо таку соломинку викинути, вона зможе повністю розкластися за досить короткий термін: приблизно протягом двох тижнів.

Соломинки мають привабливий вигляд: вони виробляються в різній колірній гаммі і напівпрозорі.

Один з основних інгредієнтів у нових соломинках — морські водорості. Завдяки цьому винайдений біоматеріал володіє сильними сторонами пластика, тобто не розмокає одразу від вологи, як, наприклад, папір. Водночас у ньому не використовується дерево, що робить його ще більш екологічним.

Генеральний директор компанії Loliware Челсі Фавн Бріганті говорить, що кожен шматочок пластику, який колись було вироблено, все ще існує:

«В океанах п'ять трильйонів шматочків пластику, і приблизно десять мільйонів тонн пластику виробляється щосекунди».

Тому вона переконана в тому, що одноразовий пластик від самого початку не мав бути довговічним — його повинні були проектувати таким чином, щоб він міг зникнути…

Її команда націлена на те, щоб замінити ті 360 мільярдів соломинок із небезпечного пластику, які виробляються і використовуються щорічно. Loliware планують залишатися в ціновому сегменті аналогічних альтернативних пластикових товарів.

Застосування зроблених із морських водоростей соломинок може стати одним із вирішень проблеми пластикового забруднення землі й океанів, і водночас воно не вимагає від споживачів різкої зміни їхніх усталених звичок.

Читайте далі:

Чому не варто повністю забороняти пластикові соломинки

Посуд з піску для підводного ресторану в Норвегії — розробка Ment studio

Русалка Ханна рятує мешканців океану

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...