Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Екологічний шоколад із плодів какао, які раніше просто викидали у відходи (ФОТО)

П'ятниця, 10 липня 2020 року

Екологічний шоколад із плодів какао, які раніше просто викидали у відходи — новинка від Barry Callebaut

Швейцарська компанія Barry Callebaut (Баррі-Кальбо), яка стала результатом злиття бельгійської Callebaut із французькою Cacao Barry, є одним із найбільших виробників шоколаду в світі.

Прагнучи отримати корисний продукт і зменшити кількість промислових відходів, Barry Callebaut розробили шоколад, до складу якого входять не тільки боби, але й цілий плід какао (разом із м'якоттю та шкіркою).

Зазвичай для створення шоколаду використовують насіння шоколадного дерева, або, як його часто називають, какао-боби, які знаходяться всередині плодів. М'якоть же, яка становить близько 70% плода (стручка), відправляється у відходи.

Новий продукт, створений Barry Callebaut, містить весь плід какао, а не тільки боби. М'якоть стручків надає йому натуральну фруктову солодкість. Більш того, до інгредієнтів включено багату поживними речовинами шкірку і фруктовий сік.

Виробники підкреслюють, що даний продукт корисніший для здоров'я, ніж більшість видів існуючого на ринку чорного або молочного шоколаду. У ньому на 40% менше цукру, а також більше клітковини і білка (на 90% і 25% відповідно).

Шоколад буде випускатися під назвою WholeFruit Chocolate. Починаючи від травня 2020 року його можна буде придбати в деяких шоколадних майстернях, а до 2021 року його планують поставляти в супермаркети по всьому світу.

Пабло Перверсі, головний директор компанії з інновацій, сталого розвитку та якості, описує новинку як «здорове потурання маленьким слабкостям», що відповідає запитам нинішнього покоління споживачів, яке бажає отримувати не лише натуральну і корисну, але й смачну їжу. Перверсі також зазначає, що використання більшої частини плодів какао допоможе скоротити кількість відходів і, таким чином, зробити виробництво екологічнішим.

За твердженням розробників, шоколад WholeFruit Bold створений на 100% із плодів какао, і в ньому відсутні будь-які інші домішки. Інший варіант даного продукту, молочний WholeFruit Velvety, містить один додатковий інгредієнт — молоко.

Раніше компанія винайшла ще один новий вид шоколаду — рубіновий (шоколад рожевого кольору) — Ruby chocolate. Незвичайний відтінок йому надають «рубінові какао-боби».

Використанням цілих плодів какао і зниженням вмісту цукру зацікавилися й інші виробники. Наприклад, шоколад без цукру та з додаванням м'якоті плодів какао було розроблено компанією Nestlé.

Читайте далі:

Сплеск кольору з харчових відходів — Dyelicious

Тепер з обгортки KitKat можна скласти журавлика

Цукерки з чаєм матча — корисні ласощі без випічки, молока і цукру

Comments   

загрузка...