Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Котяча вежа з полички для взуття — або модель висотки? (ФОТО і ВІДЕО)

Четвер, 16 липня 2020 року

Американська студія дизайну Bureau Spectacular представила макет висотної будівлі у вигляді котячої вежі, що складається із п'яти різних частин.

Дизайнери з Лос-Анджелеса Джоанна Грант і Хіменес Лай працюють у творчому союзі — в студії Bureau Spectacular. У 2018 році вони розробили для P.O.D.System Architecture (співпраця між Dezeen і adidas Originals) проект багатоповерхової будівлі.

Модель будівлі виконана в масштабі 1:100 і складається з п'яти частин. Кожна частина окремо може бути повнофункціональною меблевою одиницею. Наприклад, поличкою для взуття або вішалкою для одягу. А складені всі разом вони являють собою «котячу вежу» (або «дерево»).

На незвичайний проект дизайнерів надихнули кросівки від adidas P.O.D.System, що складаються з декількох компонентів, у яких поєднано різні амортизуючі технології. Ця ж ідея нагадала їм персонажа з Voltron, мультфільму-серіалу 1980-х років про величезного робота, що складається з декількох менших роботів.

Джоанна і Хіменес зметикували, що в архітектурі також можна спроектувати щось подібне.

Вони назвали проект Archi-Voltron: Cats and Socks («Архітектурний Вольтрон: коти і шкарпетки»).

Зазвичай дизайнерські макети призначені лише для демонстрації. Цей же макет виконує ще одну функцію: служить деревом для кота. Дизайнери створювали його спеціально для свого вихованця — кішки на ім’я Helvetica. За словами дизайнерів, цей «будиночок» давав можливість Хельветиці іноді дивитися на людей зверху вниз. (Відео про процес створення моделі дизайнери присвятили їй, оскільки Хельветика померла незабаром після зйомок).

У розібраному вигляді макет виконує ще одну функцію: окремі його частини можуть трансформуватися у предмети інтер’єру — полички й вішалки.

Дизайнери описують свій проект не як серйозну пропозицію з будівництва, а скоріше як веселу «концептуальну вправу». Вони вважають, що іноді архітекторам слід створювати щось подібне для задоволення, щоб зацікавити аудиторію і показати їй, що архітектура не завжди буває нудною.

Читайте далі:

Незвичайний дизайн дитячого садочка в Хошиміні, В'єтнам

Як бджоли закохалися в МакДональдз: креативна Швеція

Як бездомний кіт і музика змінили погляд цієї людини на життя

Comments   

загрузка...