Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чи почують вас рослини, якщо ви станете з ними розмовляти

Неділя, 16 серпня 2020 року

Власники англійського веб-сайту SpareRoom, який допомагає знаходити сусідів для спільної оренди житла, втілили незвичайну маркетингову ідею. Вони опублікували на своєму сайті казки на ніч для рослин.​

Книга «Казки на ніч для рослин», написана дитячим автором Алісою Хеммінг і проілюстрована Ліві Гослінг, містить три коротких розповіді під назвою «Три папороті», «Бажання» і «Що відбувається навколо».

Історії призначені для читання вголос будь-яким рослинам і можуть бути безкоштовно завантажені зі SpareRoom у вигляді електронної книги чи аудіокниги.

Метт Хатчінсон, директор цього сайту, говорить у прес-релізі: «Отримання у своє розпорядження нерухомості здається багатьом молодим квартиронаймачам нездійсненною мрією. Найчастіше орендарям не дозволено мати домашніх тварин або робити ремонт, тому все більше й більше людей звертається до кімнатних рослин як до ідеального способу персоналізувати свій простір».

«У цьому є сенс, — додає Хатчінсон. — Рослини можуть повністю змінити наше сприйняття простору (нехай навіть дуже функціонального), до того ж вони відносно доступні за ціною і, на відміну від громіздких меблів або колірних рішень, ви завжди можете взяти їх із собою, коли будете переїжджати».

Ідея про те, що з рослинами потрібно спілкуватися, — не нове віяння. Ще в 1848 році німецький професор Густав Фехнер опублікував книгу під назвою «Нанна (життя душ рослин)», основна ідея якої полягала в тому, що спілкування з рослинами сприяє їхньому здоров'ю і росту.

У документальному фільмі Бі-бі-сі 2010 року принц Чарльз, розповідаючи про свій будинок Хайгроув-Хаус, каже: «Я із задоволенням розмовляю з рослинами і деревами та слухаю їх. Я думаю, що це надзвичайно важливо. Кожне дерево має для мене значення».

У 2009 році Королівське садівниче товариство провело місячне дослідження за участю 10 садівників (як чоловіків, так і жінок). Садівники записували читання вголос літературних і наукових творів, які потім програвалися через навушники, прикріплені до рослини томата. Через місяць усі рослини виросли вище, ніж дві контрольних рослини, але ті, які слухали жіночі голоси, домоглися більшого успіху на 2,5 см.

Звісно, усі казки світу не допоможуть вашій рослині, якщо ви забудете її полити. Якщо ви хочете стати успішним і дбайливим господарем рослин, не забувайте про основний догляд. Забезпечте їх світлом, водою і мінеральними добривами.

Читайте далі:

Казка про Лотос

Притулок для рослин у Нідерландах знаходить новий дім для «зелених друзів» — Plant Shelter

Вплив медитації на організм — дослідження

Comments   

загрузка...