Вівторок, Кві 7, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Добрі новини — це теж новини, вважає досвідчений журналіст Чарльз Гроенхуйзен

Понеділок, 27 січня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Чарльз Гроенхуйзен (Charles Groenhuijsen) — кореспондент і письменник з Нідерландів, володар низки премій у сфері журналістики.

Працюючи в декількох американських і голландських виданнях, Чарльз Гроенхуйзен стикається з журналістикою вже більше 40 років, тому досить добре вивчив її структуру і побачив її проблеми зсередини.

Журналістика могла б змінити світ на краще

Чарльз порівнює журналістику з вихованням дітей. Уявімо, що батьки говорять своїм дітям тільки про те, що вони зробили неправильно, і завжди замовчують усе хороше. Такі діти, імовірно, виростуть озлобленими і будуть бачити навколишній світ у негативному світлі.

На думку Чарльза, в основному журналісти «виховують» нас саме так. Вони кажуть: «Це жахливо. Ох, а завтра буде ще гірше!». Вони часто грають на наших страхах, і це, безумовно, здійснює великий вплив на суспільство і політику.

Як вважає Чарльз Гроенхуйзен, преса повинна подавати збалансовану картину того, що відбувається, але в сучасних ЗМІ спостерігається перекіс у бік негативу. Він каже, що більшість його колег звикла перебільшувати і підкреслювати негативні сторони будь-якої новини:

«Я ж, навпаки, намагаюся посилювати добрі новини, не забуваючи про погані. Якщо фокусуватися більше на позитивному і конструктивному, ніж на негативному, — тоді, я думаю, журналістика змогла б зробити світ кращим. Проблема в тому, що журналісти не вважають це своїм завданням. Можливо, у цьому основна відмінність між підходом багатьох журналістів і моїм, адже мені здається, що ми тут саме для того, щоб змінити світ на краще».

Я оптиміст, тому що звертаю увагу на факти

Звичайно, є чимало проблем: зміна клімату, імміграція, нерівність. Але водночас спостерігається великий прогрес у багатьох сферах життя. Візьмемо, наприклад, дані про дитячу смертність. Від 1990 року вона скоротилася вдвічі. Подивимося на статистику середньої тривалості життя. У 1960 році середня тривалість життя становила 52,6 року. Сьогодні вона становить 72 роки. Чарльз називає такі досягнення «тихою революцією» і додає, що вона надзвичайно важлива в довгостроковій перспективі:

«Те, що я бачу по телевізору весь час, це багато шуму. Останні новини! Мені подобається концентруватися на тихих революціях... Я оптиміст, тому що я дивлюся на факти».

Оптимізм дає більше енергії

«Люди повинні розуміти, що песимістичний погляд на наш світ — це вибір. І оптимізм — це теж вибір. Він дає більше енергії. І, зрештою, за допомогою цієї енергії ми можемо зробити світ кращим — для себе, а також для дітей та онуків», — говорить Чарльз.

Читайте далі:

Медитація перетворює галасливих агресивних школярів на добрих спокійних дітей

Від щоденного перегляду заголовків новин можна захворіти — дослідження

Газета, з якої ростуть квіти, — японська преса з насінням

Comments   

загрузка...