Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У школах Данії викладають уроки співчуття (ВІДЕО)

Четвер, 27 серпня 2020 року

Від 1993 року до обов'язкової програми шкіл Данії входять уроки емпатії (співпереживання), на яких дітей навчають допомагати один одному і змагатися тільки із самим собою.

Важливість морального виховання

Одним із важливих етапів для побудови щасливого суспільства є правильне виховання дітей. Батьки та освіта відіграють важливу роль у процесі формування особистості, оскільки її основи закладаються ще в ранньому дитинстві.

Безумовно, математика та інші наукові предмети дуже важливі для отримання майбутньої професії. Але те, яким способом людина досягне успіху, і чи зможе бути щасливою у житті, визначають знання та навички в іншій сфері — сфері духовно-морального виховання.

Щасливі дорослі виростають із щасливих дітей

За дослідженнями ООН про рівень щастя і задоволеності життям, Данія незмінно очолює рейтинг найщасливіших країн. Можливо, однією із причин для такого результату стала данська система освіти.

Від 1993 року розклад у школах Данії містить уроки співчуття. Заняття, яке називається «Klassens tid» («Класний час»), проводиться з дітьми від 6-ти до 16-ти років, триває одну годину та проходить один раз на тиждень. Його ідея полягає в тому, щоб у невимушеній і комфортній атмосфері однокласники навчилися підтримувати одне одного, а також досягати успіху не за рахунок пригноблення інших, а завдяки поліпшенню власних якостей.

Під час уроку кожен бажаючий може поділитися будь-якою проблемою, а потім інші учні пропонують різні варіанти її вирішення. Учитель бере участь у спілкуванні та допомагає дітям у класі навчитися по-справжньому слухати і розуміти інших. У вільний від обговорень час діти просто відпочивають разом.

За словами датського педагога і психотерапевта Ібена Сандала, на уроках «Klassens tid» школярі вчаться поважати різні точки зору і разом знаходити рішення. Проблеми кожного визнаються і розглядаються як складові цілого суспільства, що формує в дитині сильну особистість із духовним стрижнем.

Вміння співчувати

Чимало людей не розуміє, що вміння співчувати — це здебільшого набутий навик, який можна і потрібно розвивати в дитині. Подібні до «Klassens tid» заняття не лише стимулюють дітей до емоційної і соціальної взаємодії, але й вдосконалюють їхні характер і поведінку — наприклад, зменшують ризик виникнення у шкільному середовищі булінгу (нападок і знущань).

Читайте далі:

Медитація замість покарання: новий підхід у школах приносить дивовижні результати

Шість якостей, які роблять вас доброю людиною

Казка про Лотос

Чотирирічна дівчинка з Данії дарує квіти одиноким літнім людям

Comments   

загрузка...