Понеділок, Вер 21, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як пес на ім’я Ведмідь рятував коал в Австралії (ФОТО)

Неділя, 26 липня 2020 року

Блакитноокий собака з незвичною кличкою Ведмідь (Bear) — це суміш бордер-коллі з австралійським кулі. Колись від цього пса відмовилися господарі, а нещодавно він рятував тварин, які постраждали від пожеж в Австралії.

Кілька років тому одна з сімей придбала в зоомагазині цуценя, якого назвали Ведмідь. Потім вони переїхали до маленького будинку, собака вже підріс і за ним стало важко доглядати. До того ж у Ведмедя було виявлено розлади поведінки, тому господарям довелося від нього відмовитися.

Надмірна активність і нав'язливі стани, від яких страждає пес, не робили його ідеальним вихованцем. Окрім того, Ведмідь не любить, коли до нього торкаються, і абсолютно не цікавиться людьми. Однак якраз ці якості незамінні для собак-шукачів.

Собаку прихистили співробітники організації Detection Dogs for Conservation від університету Сонячного узбережжя, штат Квінсленд, Австралія (USC), яка займається пошуком собак, придатних для виконання робіт з порятунку тварин. Придатних до служби псів забирають із притулків і навчають як пошукових. На сьогодні в організації успішно працює п'ять собак.

Зараз Медведю шість років. Він натренований спеціалістами USC і працює як собака-шукач у партнерстві з Міжнародним фондом захисту тварин (IFAW).

«Ведмідь може постійно зосереджувати увагу на одній речі — його м'ячі, який дають йому в якості нагороди, що робить його ідеальним для пошукової роботи. До того ж у нього абсолютно відсутній мисливський інстинкт — а ця якість дуже важлива для собак, які працюють у дикій природі, оскільки вони повинні зосереджуватися не на самій тварині, а тільки на її запаху», — пояснюють фахівці.

«Ведмідь уже допоміг нам знайти хворих і поранених коал, і нещодавно його викликали на роботу в постраждалі від пожеж місця проживання тварин», — розповіла старший науковий співробітник організації USC Detection Dogs for Conservation доктор Селін Фрер.

Лісові пожежі в Австралії розпочалися приблизно у вересні 2019 року і за декілька місяців знищили територію площею понад 10 млн гектарів. Від вогняної стихії загинуло кілька десятків людей і майже півмільярда тварин.

В інших країнах світу службові пси також виконують нелегку роботу з подолання наслідків стихійних лих. Наприклад, у Чилі троє собак допомагають засадити ліс, який вигорів внаслідок пожежі.

Читайте далі:

Як літні собаки і ветерани допомагають один одному

Незвичайна дружба вовка і ведмедя на фотографіях Лассі Раутяйнена

Як бездомний кіт і музика змінили погляд цієї людини на життя

Comments   

загрузка...