Середа, Гру 1, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Австралії створили сміттєвий контейнер для водойм — Seabin

П'ятниця, 17 квітня 2020 року

Ці контейнери із вбудованим насосом плавають на поверхні води та можуть відфільтровувати різне сміття, бруд і мастила з водойм.

Зовні Seabin виглядає майже як сміттєва урна, але його механізм складніший. Принцип дії пристрою схожий на принцип дії скімера для басейну.

За допомогою насоса всередину контейнера поступово втягуються предмети, які плавають на поверхні, — пластик (пляшки, пакети, мікропластик), рідкі забруднення (слиз, пальне, миючі засоби, масляниста плівка) та інші сторонні предмети. Після цього сміття залишається всередині у спеціальному мішку, а вода виходить, відфільтрувавшись.

Проект Seabin було розроблено партнерами Ендрю Тертоном і Пітом Чеглінськи і вже застосовується для збору забруднень із великих водойм. До прикладу, у 2019 році контейнери Seabin було встановлено в Мельбурні, Австралія, для очищення річки Ярра і прилеглих до неї водних шляхів. Пристрої працюють цілодобово і щодня відфільтровують приблизно 200 кг сміття.

Сміття з урн виймається два рази на день, і в основному це недопалки, пластик, упаковка, горючі рідини і дрібні частинки, непомітні для людського ока.

Дехто побоюється, чи не стануть контейнери пасткою для живих істот або водоростей. Однак на думку творців таке не може статися, оскільки пристрій захоплює саме легкі предмети, які плавають на поверхні води.

Загалом компанія вже встановила понад 800 «сміттєвих контейнерів для водойм» у 52 країнах світу. За оцінками, у день вони всі разом збирають близько 3600 кг відходів.

«Ми ставимо корзини для сміття на суші, то чому б не розмістити їх і у воді?», — говорять засновники Seabin.

Сьогодні із забрудненням водойм борються й іншими шляхами. Наприклад, у Швейцарії для цього задіяно сучасні очисні споруди. У Нідерландах бажаючі покататися амстердамськими каналами можуть взяти участь у своєрідній «риболовлі» (тільки ловити потрібно не рибу, а сміття). Окрім того, у різних країнах (у тому числі і в Україні) очищенням водойм і прибиранням узбереж займаються деякі благодійні організації та волонтери.

Читайте далі:

Хто насмітив — розкаже номер на упаковці: вимога фермерів Великобританії

Русалка Ханна рятує мешканців океану

Куди здати відходи в різних містах України

Алоха! Океанський пластик прикрасив гавайські сорочки

Comments   

загрузка...