Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пасічник із Туреччини перетворив ведмедів, які крали його мед, на дегустаторів (ВІДЕО)

Середа, 5 серпня 2020 року

Хто б зміг встояти перед солодкістю натурального меду? Точно не ведмеді з Трабзона, міста на чорноморському узбережжі Туреччини. Тим паче якщо неподалік від їхнього місця проживання якраз розташована ферма із прекрасними сотами і різними видами меду на будь-який смак.

Пасічник Ібрагім Седеф був зовсім не в захваті від того, що ведмеді виявляють цікавість до його запасів. Особливо йому не подобалося прокидатися від того, що вони вночі штурмують його вулики. А якщо йому не вдавалося їх прогнати, ласуни без сорому бенкетували до світанку.

Седеф випробував різні способи. Щоб захистити свої дорогоцінні вулики, він оточив їх міцними клітками. Сподіваючись задобрити мародерів, він залишав їм частування — хліб і яблука. Але все даремно. Спокуса була надто сильною, і ведмедики знову пробиралися до заповітного меду.

«Вони визначили слабке місце клітки, зробили під неї підкоп і дісталися до рам із сотами», — розповідає фермер в інтерв'ю турецькому інформагенству DHA. Седеф вважає, що непрохані гості від'їлися на його харчах: «Поїдаючи наш мед, ведмеді стали сильнішими. Нарешті вони змогли забратися на важкодоступний контейнер, тож з'їли мед і там».

Зрештою Седеф вирішив встановити камери, щоб більш детально вивчити звички супротивника і винайти дієвий спосіб порятунку своїх медових запасів.

Незабаром він зрозумів, що його ненаситні сусіди є одними із провідних експертів з меду.

Як фермеру і фахівцю у сфері агротехніки, Седефу потрібен був хтось, хто міг би оцінити різні сорти меду, який виробляли його бджоли. І ось він накрив для ведмедів стіл, поставивши на нього великі чаші, у які було налито частування. Там було декілька видів солодощів: каштановий мед, цінний анзерський мед, квітковий мед, варення із соснових шишок, старий вишневий джем і яблука на закуску.

Седефу пощастило, бо виявилося, що у ведмедиків надзвичайно витончений смак. Судячи з відео, вони дегустували різні ласощі, хоча практично не куштували джему. Найбільше їм сподобався квітковий мед і анзерський мед, який вважається одним із найдорожчих і найкорисніших у світі. Нектар для нього збирають бджоли із сотень різних квітів, які ростуть на турецькому плато Анзер, причому декілька десятків їхніх видів унікальні і зустрічаються тільки у цій місцині.

Нарешті, спостерігаючи за тим, як нічні гості наминають його частування, Ібрагім Седеф дійшов найсолодшого висновку:

«Хай там що — коли я дивлюся відзнятий матеріал, я забуваю про ту шкоду, яку вони заподіяли мені, і я люблю їх».

Читайте далі:

Незвичайна дружба вовка і ведмедя на фотографіях Лассі Раутяйнена

Як бджоли закохалися в МакДональдз: креативна Швеція

Наскільки безпечно дарувати домашню консервацію?

Чому нам усім варто бути трішки лінивцями

Comments   

загрузка...