Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Медитація перетворює галасливих агресивних школярів на добрих спокійних дітей

Четвер, 1 жовтня 2020 року

Якщо ви колись заходили до галасливого класу, ви, певно, пам’ятаєте школярів, які розмовляють, позіхають і навіть кричать. Що роблять керівники школи і вчителі, щоб впоратися з шумом у класах?

Щоб змусити замовкнути невгамовних учнів, вчителі використовують такі методи, як дзвіночок, перестановка місць сидіння учнів або, коли нічого не допомагає, підвищення голосу — «Тихо!».

У одній із державних шкіл Монтевідео, Уругвай, у якій постійно стикалися з дисциплінарними проблемами учнів, вирішили застосувати альтернативний підхід — практикувати усвідомленість.

Утворення здорового шкільного середовища

У березні 2016 року у школі ініціювали проект, спрямований на створення більш спокійної атмосфери у класі, запобігання знущанням і насильству та покращення успішності учнів. Кожен учитель повинен був придумати, як допомогти сформувати у класах культуру мирного співіснування.

Вчителька шостого класу Йенніфер Куартіно запропонувала учням у віці від 11 до 14 років древню практику Фалунь Дафа із вдосконалення душі й тіла (також відому як Фалуньгун).

Куартіно навчала своїх учнів плавним рухам вправ і медитації Фалунь Дафа щодня на подвір'ї школи після обіду і перед заняттями. Кілька тижнів потому до них приєдналося багато учнів з інших класів, щоб теж вивчити практику. Зрештою майже вся школа щодня займалася Фалунь Дафа, — повідомляє Minghui.org.

Згодом учні дізналися більше про універсальні цінності «Істина, Доброта й Терпіння» — основні засади практики Фалунь Дафа — і поступово регулярне застосування цих моральних критеріїв покращило поведінку дітей і сформувало шкільну атмосферу.

«Шкільний день — довгий. Раніше учні часто втомлювалися, у них не було сил і їм було важко зосереджуватися на заняттях. А цьогоріч ми вирішили спробувати щось інше — Фалунь Дафа — і отримали чудові результати», — говорить Куартіно.

Учні, які раніше страждали від втоми й нестачі концентрації та мали погану успішність (не кажучи вже про те, що деякі з них були схильні до агресії), стали більш зосередженими і спокійними.

Директор також помітила поліпшення стану учнів: «Вони отримали не тільки фізичну, але й духовну користь. Діти почуваються гармонійно і спокійно та приходять у клас із гарним настроєм».

«У цих дітей були серйозні проблеми з концентрацією уваги, і вони виявляли жорстокість у спілкуванні з однокласниками. Зміни, які відбулися з ними, надихають», — каже шкільний інспектор.

Відчуття миру, стриманості та впевненості

Жозефіна, учениця шостого класу, поділилася своїми враженнями: «Я почуваюся розслаблено і мені це подобається. Я відчуваю, що увесь стрес, який був у мене до практики Фалунь Дафа, зник».

«Я почуваюся більш розслаблено і вільно», — говорить учениця третього класу.

Хлопчик четвертого класу повідомив: «Я відчуваю багато енергії».

«Сила!» — в унісон вигукнули учні третього класу Ніколь і Белен.

Проста практика усвідомленості поряд із навчанням дітей тому, як контролювати свою поведінку відповідно до хороших моральних цінностей, проклали шлях до позитивних змін у шкільному середовищі в цілому. Після практики Фалунь Дафа учні почали дотримуватися принципів Істина, Доброта й Терпіння в повсякденному житті. Вони дізналися, як дивитися всередину себе, щоб побачити, де вони зазнають невдачі, і виправити себе, замість того, щоб дивитися назовні та звинувачувати інших.

Учні стали більш стриманими і доброзичливими, і це допомогло створити у школі здорову, добру і спокійну атмосферу.

«Раніше всі були в поганому настрої, але тепер ми відчуваємо в собі гармонію і спокій», — розповів шестикласник Хоакін.

Це не перший випадок, коли стародавня медитативна практика позитивно впливає на школи. До прикладу, учні школи Гуасаве Монтессорі в Мексиці також практикують Фалунь Дафа. Усе більше шкіл у Південній Америці, Індії та в усьому світі знайомлять своїх учнів із цією системою самовдосконалення, щоб покращити шкільну культуру та навчальне середовище.

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Медитація замість покарання: новий підхід у школах приносить дивовижні результати

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Comments   

загрузка...