Середа, Гру 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер з Лондона створює світильники з листя червоноголової капусти (ФОТО)

Неділя, 16 серпня 2020 року

Дизайнер з Лондона створює світильники, використовуючи різні природні матеріали — наприклад листя червоноголової капусти. Такі незвичайні абажури пасуватимуть не тільки до кухні: вони можуть прикрасити і пожвавити інтер'єр будь-якої вітальні або спальні.

Над проектом 2019 року під назвою «Veggie lights» Нір Мейрі (Nir Meiri) працював спільно з дизайнером Вайдехі Таккар (Vaidehi Thakkar).

Для перетворення овочевого листя на матеріал, який текстурою нагадує папір, Таккар розробила особливий метод. Отриманий таким чином матеріал вона назвала Fibre Flats.

Окремі листки капусти просочувалися натуральним протигрибковим засобом. Потім їх висушували, щоб вся волога випарувалася, і покривали шаром ґрунту на водній основі.

За словами дизайнерів, отриманий виріб із листя капусти буде досить міцним, але не вічним. Як і будь-який інший натуральний об'єкт, він із часом «постаріє». Тоді його можна буде відправити в компост, а на його місце поставити новий плафон.

«Veggie lights» складається з мінімалістичної чорно-золотої основи, у яку вбудоване джерело світла, і абажура. Плафони розроблені двох видів: із природною нерівною формою країв, а також заокруглені.

Процес розробки дизайну складався зі створення прототипів і пошуку найкращого варіанту того, як підсвітити абажур, щоб проявити незвичайну фактуру листів із прожилками. Зрештою вирішено було зупинитися на виробі у вигляді настільної лампи.

Форма абажурів нагадує нам про ті часи, коли в мистецтві панував напрямок модерну (або ар-нуво), який характеризувався застосуванням плавних ліній і природних елементів в інтер'єрі.

Мейрі вважає, що природа — це найкращий дизайнер. Тому він завжди надихався тим, що бачив у ній.

Раніше дизайнер вже створював абажури нерегулярних форм, у тому числі із природних матеріалів. Наприклад, у 2013 році його творінням стали зелені світильники з використанням водоростей — Marine Light, а в 2018 — Mycelium lights — торшери із застосуванням міцелію грибів. Імітуючи природні форми (шкаралупу яєць, а також квіти), він створив підвісні світильники з епоксидної смоли Shell Lights (2016) і торшери з паперу Forest of Cones (2017).

Читайте далі:

Літаючі абажури Раффаелло Д'Андреа — вражаюче естетичне шоу

Ресторан перетворює відходи на делікатеси для гурманів — Loop

Як засушити квіти, зберігши їхній колір

Comments   

загрузка...