Вівторок, Лип 14, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Екологічні ланч-бокси з целюлози від дизайнера Анни Піасек

П'ятниця, 17 січня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Анна Піасек (Anna Piasek), випускниця École cantonale d'art de Lausanne (університету мистецтва і дизайну в Ренані, Швейцарія), розробила екологічний посуд для їжі на винос. Упаковка зі знімними відділеннями з целюлози може стати альтернативою одноразовим пластиковим ланч-боксам.

Дизайнер поділилася з Dezeen своїм баченням придатної для компостування упаковки для комплексних обідів у стилі бенто.

Зазвичай їжа східноазійської кухні складається з різних страв, поділених на невеликі порції, до того ж до них часто пропонується багато гарнірів. За словами Анни, у Франції кількість коробочок для японських ланчів на винос просто зашкалює, оскільки кожну страву поміщено в окрему упаковку.

Тому Анна вирішила розробити більш продуманий і екологічний варіант упаковки для їжі на винос. Вона застосувала в дизайні принцип бенто (японський термін для різних страв, вкладених в одну упаковку).

Матеріали

Контейнери «One Size, X Size» виготовлено з формованої целюлози, яку також називають формованим паперовим волокном. Цей матеріал складається з переробленого паперу та води, і його можна багаторазово переробляти і компостувати. Найбільш широко він використовується для створення упаковок для яєць, а також поступово знаходить і інші застосування.

Для створення упаковки формована целюлоза пресується за допомогою металевої форми, а потім сушиться в печі.

У якості водостійкого покриття застосовується матеріал, запатентований виробником, із яким співпрацює Анна. Покриття безпечне і виготовлене на 100% із речовин рослинного походження.

Конструкція

Анна Піасек розробила целюлозну упаковку «One Size, X Size» у трьох варіантах: циліндрична чашка для супу та інших рідин, прямокутна коробка для однієї людини та восьмикутна для роздачі на декілька персон.

Контейнери містять декілька перегородок, які можна вставляти у спеціальні поглиблення, створюючи різні конфігурації (до 10 можливих). Таким чином, у невеликому ланч-боксі для однієї персони може поміститися до 4, а у великому — до 8 різних страв.

Конструкцію спроектовано так, щоб вона могла зберігати міцність і стійкість під час транспортування.

Читайте далі:

Як обідають школярі в Японії: програма здорового харчування, до якої привчають із дитинства

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Їстівні стаканчики на борту літаків Air New Zealand

Comments   

загрузка...