Середа, Чер 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пристрій «Feel the Peel» друкує стаканчики з апельсинової шкірки — кругова економіка в дії (ВІДЕО)

Вівторок, 4 серпня 2020 року

Пристрій під назвою «Feel the Peel» робить соки-фреші з апельсинів, а потім використовує шкірку для 3D-друку стаканчиків. Користувачі можуть спостерігати за процесом крізь прозорі стінки бару.

Автомат було розроблено італійською фірмою Carlo Ratti Associati спільно з компанією Eni. Дизайнери вирішили застосувати у його створенні принцип кругової економіки. Осмислюючи форму кола і працюючи з таким матеріалом, як апельсини, вони створили машину, яка перетворює відпрацьовану шкірку на матеріал для біопластику.

Автомат являє собою циліндричний об'єкт заввишки трохи більше 3 метрів з округлим дахом і барною стійкою. Деякі його елементи забарвлені в помаранчевий колір, але, в основному, майже всі стінки прозорі, що дозволяє спостерігати за процесами, які відбуваються всередині.

Плоди розміщено колами на даху (всього 1500 штук). Під час замовлення декілька апельсинів по спіралі скочуються в соковижималку. Після цього шкірка падає в нижнє відділення. Через деякий час висушена і подрібнена шкірка подається до відсіку, де вона додається у полімолочну кислоту (PLA), і з цього чорнила вбудований в автомат 3D-принтер друкує стаканчик.

Стаканчики не здатні до біологічного розкладання, але, як повідомляють розробники, їх можна переробляти, щоб створювати новий посуд.

Соковий автомат «Feel the Peel» демонструвався восени 2019 року в Мілані на саміті Університету Сингулярності. Також його планують виставляти в інших містах для ознайомлення користувачів із застосуванням принципів циркулярної економіки в повсякденному житті.

«Принцип циклічності — це обов'язкова умова для сучасних об'єктів, — говорить засновник дизайн-компанії Карло Ратті. — Співпрацюючи з Eni, ми намагалися проявити циклічність в дуже відчутній формі, розробивши машину, яка допоможе нам зрозуміти, що апельсини можуть бути використані далеко не тільки для виготовлення соків».

Проект є експериментальним, і творці кажуть, що в майбутньому різні його моделі можна буде оснастити й іншими функціями (наприклад, друком тканин для одягу тощо).

Раніше компанії вже працювали разом над серією будов, зроблених із грибного міцелію, які було представлено на Міланському тижні дизайну в 2019 році.

Читайте далі:

Їстівні стаканчики на борту літаків Air New Zealand

Найекологічніші кеди, зроблені з... яблук

Шкіра з кактуса опунція — новий мексиканський винахід

Comments   

загрузка...