• Пародонтит: симптоми і лікування

 • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
  Субота, 22 лютого 2020 року

Пародонтит — підступне і широко поширене захворювання ротової порожнини. На перших порах воно абсолютно не помітне. Однак з часом, з'являється кровоточивість ясен, запалення та дискомфорт. Якщо не звернутися до лікаря і вчасно не отримати лікування, то через пародонтит можна втратити навіть здорові зуби.

Пародонтит

Основні причини появи пародонтиту

Пародонтит вражає кісткову тканини і м'які тканини ротової порожнини. На запущених стадіях на ясні виникає кишеня, що призводить до утворення хиткості і подальшої втрати зубів. З'явитися це захворювання може відразу з кількох причин:

 • відсутність або нерегулярність необхідних гігієнічних процедур;
 • спадковість;
 • відсутність у щоденному раціоні харчування корисних речовин і вітамінів (особливо вітамінів С, А, В);
 • зниження жувальних навантажень;
 • порушення нормального кровообігу ясен;
 • імунодефіцит.

На перших стадіях захворювання з'являється легка кровоточивість ясен, якій зазвичай не надають належного значення. Але якщо ясна кровоточать регулярно, це перша ознака пародонтиту, тому необхідно звернутися до лікаря-пародонтолога і пройти лікування. Також симптомами пародонтиту вважаються неприємний запах із рота, дискомфорт та відчуття зуду в районі ясен; запалення і рихлість тканин, за рахунок яких утримуються зуби. На більш запущених стадіях з'являються хворобливі відчуття під час прийому їжі, опускаються ясна, зуби стають хиткими, між зубами виділяється гній.

При першому ж прояві хвороби ясен, слід звернутися до лікаря і пройти лікування. Якщо хвороба прогресуватиме, то можливі серйозні ускладнення.

лікування та профілактика

Пародонтит: лікування та профілактика

Лікування пародонтиту можна поділити на кілька етапів.

Чищення зубів у стоматолога. Це дуже важливий етап лікування. Видалення зубного нальоту і каменю допоможе відновити нормальне положення ясен, які повинні щільно охоплювати зуб.

Медикаментозне лікування. Лікар стоматолог допомагає підібрати необхідні медикаменти, які допоможуть зняти запалення ясен, а також запобігти поширенню інфекції.

Хірургічне втручання. Потрібно на запущених стадіях пародонтиту. Під час операції видаляється сильно пошкоджена частина ясен, промиваються пародонтальні кишені, видаляються камені тощо.

Несвоєчасне звернення до лікаря може призвести до тяжких наслідків, і в результаті відновити зуби можна буде тільки після ряду хірургічних операцій з використанням імплантів.

стаматолог

Правильний догляд за яснами

Якщо всі ці дії стануть для вас звичними, ризик заробити пародонтит стає мінімальним. При перших же підозрах або скаргах на дискомфорт в ротовій порожнині звертайтеся до лікаря-стоматолога. Клініка професора Весової допоможе і надасть будь-яку стоматологічну допомогу і порекомендує лікування пародонтиту або інших захворювань ротової порожнини. Досвідчені фахівці допоможуть вирішити проблеми зубів будь-якої складності.

догляд за зубами

Щоб уникнути хвороб ясен, слід дотримуватися основних правил по догляду за порожниною рота. Ці прості процедури не займають багато часу, але допомагають не допустити серйозних проблем і наслідків:

 • Щодня чистите зуби (2 рази на день) із зубною пастою, також при необхідності можна скористатися зубною ниткою та ополіскувачем.
 • Регулярно відвідуйте стоматологічних кабінет (раз на півроку).
 • Вживайте в їжу овочі і фрукти, багаті вітамінами і мінералами.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...