Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Корисно чи шкідливо їсти продукти, пофарбовані за допомогою вугілля, — дослідження

Четвер, 10 грудня 2020 року

Останнім часом популярною стає їжа, у яку додають активоване вугілля. Її незвичайний колір особливо приваблює любителів фотографувати свій стіл для Інстаграма. Але якщо страва має класний вигляд — це ще не означає, що вживати її безпечно. Корисно чи шкідливо їсти продукти, пофарбовані за допомогою вугілля, — читайте далі різні судження дослідників та дієтологів.

Для забарвлення продуктів у чорний колір використовується не тільки вугілля. Але його перевага в тому, що воно практично не впливає на смак їжі. Тоді як чорнило каракатиці, яке також застосовується в кулінарії в якості пігменту, дає легкий солонуватий «рибний» присмак, тому не підходить для фарбування м'ясних та кондитерських виробів.

Вугілля у різних засобах

Про застосування активованого вугілля в медичних цілях знає, напевно, кожен. Вугілля в таблетках приймають при отруєнні або передозуванні ліків. Вважається також, що воно допомагає при метеоризмі, холестазі (під час вагітності), підвищеному холестерині та симптомах похмілля.

Окрім того, з вугілля роблять маски для обличчя та відбілюючі засоби для зубів. Розглянемо користь останнього застосування. У 2019 року в журналі British Dental Journal було опубліковано звіт про дослідження впливу зубних паст на основі деревного вугілля на здоров'я зубів. У ньому вказувалося, що такі пасти можуть, навпаки, сприяти руйнуванню емалі. На думку експертів, включення до складу пасти вугілля — це чисто маркетинговий хід.

Вугілля в їжі

А чи варто додавати вугільний порошок в їжу і чи не викличе це небажані побічні реакції?

Якщо робити це нечасто — скажімо, одного разу поласувати незвичайним чорним десертом у ресторані — це, ймовірно, не зашкодить вашому здоров'ю.

Однак варто пам'ятати, що активоване вугілля може реагувати з ліками, перешкоджати їхньому засвоєнню і, таким чином, знижувати їхню ефективність. Тому, якщо ви приймаєте якісь препарати (зокрема, для лікування запорів), проконсультуйтеся, чи можна вам споживати їжу з вугільними барвниками.

Часте вживання вугілля разом з їжею може викликати запор, діарею і блювоту.

З огляду на ці ризики, департамент охорони здоров'я Нью-Йорка видав спеціальні укази для ресторанів, закликавши їх не використовувати активоване вугілля в якості пігменту для фарбування десертів, напоїв та іншої їжі.

Тому зловживати чорним (та й іншими барвниками) не варто. Краще приготуйте щось натуральних відтінків, головне, щоб воно було по-справжньому смачним і корисним.

Читайте далі:

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Цукерки з чаєм матча — корисні ласощі без випічки, молока і цукру

Індійська страва «упма» — манка з овочами

Сплеск кольору з харчових відходів — Dyelicious

Comments   

загрузка...