Понеділок, Січ 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Влада Індії заборонила використання пестицидів у Гімалаях (ФОТО)

Субота, 4 липня 2020 року

Розташований у Гімалаях регіон Сіккім — найбільш малонаселений штат в Індії, який відомий насамперед прекрасними гірськими пейзажами. Він також славиться найбагатшими у Індії врожаями кардамону. Тепер у нього з'явилася ще одна особливість: Сіккім став першим і поки що єдиним у світі штатом, у якому повністю заборонили пестициди, а їхнє використання карається законом.

У 2003 році влада Сіккіму заборонила ввезення до штату пестицидів, гербіцидів, а також синтетичних добрив і ГМО. А у 2016 році штат було офіційно визнано повністю органічним.

Натхненником цих змін став колишній головний міністр штату Паван Кумар Чамлінг. Він обіймав посаду 25 років (від 1994 до 2019 року) — довше усіх інших міністрів в Індії. За національністю непалець, він також відомий як автор поезії (пише під псевдонімом Pawan Chamling Kiran).

До того, як у Сіккімі заборонили пестициди, вони використовувалися повсюдно для збільшення врожайності та боротьби зі шкідниками. В Індії такий підхід дозволив скоротити залежність від іноземної допомоги і прогодувати населення. Тому перехід на органічне фермерство не був безболісним.

І все ж рішення було прийнято, оскільки застосування небезпечних хімічних речовин негативно позначалося на здоров'ї людей, які проживають поблизу від фермерських угідь. Зокрема, було зафіксовано збільшення кількості випадків захворювання на рак. Окрім того, постраждала природа: річки стали забрудненими, а земля — безплідною.

Після того, як Сіккім перейшов на органічне землеробство, ситуація в регіоні змінилася. Ось що сталося:

  1. Стрімко став розвиватися туризм. Сьогодні популярним напрямком у світі є екотуризм або «зелений туризм». Сіккім став привабливим місцем для прихильників здорового способу життя. У 2014 році цей штат було відзначено путівником Lonely Planet як одне з найпривабливіших місць для відпочинку. Від 2011 року кількість іноземців, які відвідали Сіккім, зросла вдвічі.
  2. За словами керівників штату, спостерігається загальне поліпшення здоров'я серед населення.
  3. Відбулося оновлення і покращення ґрунту.
  4. Багато фермерів не змогло пристосуватися до змін. Одні переживають кризу врожайності, а інші взагалі припинили займатися сільським господарством.
  5. Зменшився негативний вплив на довкілля, відбулося відродження дикої природи. Наприклад, збільшилася популяція бджіл, які відіграють важливу роль у запиленні кардамону великих сортів.

Щоб підтримати фермерів, влада втілювала освітню програму, а також виділила 119 мільйонів доларів на реорганізацію аграрної промисловості. Було також встановлено тисячі компостних ям, а пластиковий посуд заборонено (замість нього використовуються контейнери, зроблені з листя).

Думки щодо «зеленої революції» у Сіккімі розходяться. За словами експертів, її в основному підтримує середній клас, який свідомо підходить до споживання і виробництва їжі та стурбований станом свого здоров'я і довкілля.

Експерт із Центру з науки та навколишнього середовища в Нью-Делі Сонам ​​Танеджа розповідає, що вона відвідала 16 ферм у штаті і загалом отримувала негативні відгуки. Фермери засмучені, адже вони постійно борються зі шкідниками, а врожайність знизилася.

«Користь від органіки до нас не дійшла», — говорить фермер Пем Дорджі Шерпа в інтерв'ю газеті «Вашингтон пост».

За словами колишнього головного міністра штату Павана Кумара Чамлінга, під час переходу на органічне землеробство штат зіткнувся з низкою проблем. Багато фермерів не знало нічого про вирощування без пестицидів, тому першочерговим завданням стало поширення інформації та просвітницька діяльність. Зрештою кількість прихильників екологічного життя зросла.

Паван Кумар впевнений, що з часом інші країни світу наслідуватимуть приклад Сіккіму.

Чойтреш Кумар Гангулі, фермер з Індії, який виробляє органічну продукцію, вважає, що Сіккім може стати прикладом для інших штатів, зокрема Керали і Мегхалаї, а також королівства Бутан, які планують перейти на органіку. Він говорить, що в Сіккімі використовували порівняно менше хімічних добрив, тому, можливо, їм було не так важко проводити зміни в аграрному секторі, але водночас вони доклали великих зусиль і виконали величезну роботу в цьому напрямку.

Читайте далі:

Качки замість пестицидів: як древній вид фермерства допомагає сучасним господарствам

Медитація перетворює агресивних школярів на добрих спокійних дітей

Індійська страва «упма» — манка з овочами

Протягом року Роб Грінфілд їв тільки те, що виростив і зібрав сам

Опудало, гель чи повітряний змій: що ефективніше відлякує пернатих шкідників?

Comments   

загрузка...