ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чи повинен нести відповідальність генеральний директор ВООЗ за пандемію

Велика Епоха
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус. (FABRICE COFFRINI/AFP)

Чому директор ВООЗ вчасно не відреагував на епідемію

17 березня професор політології Університету Техасу в Сан-Антоніо Бредлі Тейер і віце-президент некомерційної організації Citizen Power Initiatives for China Хань Ляньчао опублікували статтю на сайті The Hill.

У якій говориться, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) минулого тижня, нарешті, визнала, що новий коронавірус швидко поширюється по всьому світу, і оголосила пандемію.

У статті автори ставлять запитання: якщо по всьому світу число підтверджених випадків зараження перевищило 150 тис., більше 5700 чоловік померли, то чому ВООЗ потрібно було так багато часу, щоб визнати це? Адже деякі представники охорони здоров'я та уряду вже давно встановили, що ця епідемія стала пандемією.

Бредлі Тейер і Хань Ляньчао вважають, що Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус і лідер Комуністичної партії Китаю повинні нести відповідальність за невиправдано легковажне ставлення до цієї смертельної пандемії.

Після зустрічі із Сі Цзіньпіном у січні цього року Гебреісус, мабуть, закрив очі на те, що відбувається в Ухані та інших частинах Китаю. І таким чином допоміг компартії Китаю применшити ступінь небезпеки вірусу і масштаби його поширення.

Нижче наведені основні положення цієї статті.

1. Від початку Гебреісус заступався за владу Китаю і не звертав уваги на жорстокі заходи контролю і погане управління компартії проти епідемії.

2. Із ростом кількості випадків зараження і смерті ВООЗ знадобилося декілька місяців, перш ніж оголосити Уханську пневмонію пандемією. Хоча інфекція вже довгий час відповідала умовам «передачі від людини людині, високої смертності та поширення в глобальних масштабах».

3. Ще 31 січня президент США Дональд Трамп видав заборону на туристичні поїздки, щоб не допустити проникнення Уханського вірусу. У цей же час голова ВООЗ оголосив, що епідемія не вимагає великих заборон на поїздки та обмежувальних заходів.

Гебреісус сказав, що подібні дії тільки посилять «страх» і не принесуть користі для громадської охорони здоров'я. Він порадив іншим країнам не обмежувати поїздки.

4. Гебреісус так само використав платформу ВООЗ для захисту дій китайського уряду, які серйозно порушують права людини. Ті, хто намагався розкрити правду про ситуацію з епідемією, заарештовані або пропали безвісти, а їхні повідомлення і пости в інтернеті видалили.

5. Комуністична партія Китаю ввела світ в оману, і Гебреісус приєднався до неї, не ставлячи під сумнів офіційні дані китайської влади про епідемічне становище в країні.

6. Компартія Китаю тісно пов'язана з батьківщиною глави ВООЗ, Ефіопією. Ця країна тепер відома як «Маленький Китай» у Східній Африці, тому що вона стала плацдармом впливу КПК на Африку і ключовою точкою для реалізації ініціативи КПК «Один пояс, один шлях». Китайська влада інвестувала значні кошти в Ефіопію.

Гебреісус — колишній міністр охорони здоров'я і міністр закордонних справ Ефіопії. Але він не проходив підготовку в якості лікаря і не має досвіду управління глобальною охороною здоров'я, проте, в 2017 році його обрали Генеральним директором ВООЗ.

Автори звіту вважають, що Гебреісус не підходить на роль Генерального директора ВООЗ, як показало глобальне поширення коронавірусу. Через його керівництво світ, можливо, упустив ключовий момент, щоб зупинити пандемію або послабити її.

На їхню думку, Гебреісус повинен нести відповідальність за неправильне управління в боротьбі з поширенням вірусу.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах