Вівторок, Жов 20, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Неділя, 15 березня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Фото: Ілюстрація створена у Центрі з контролю та профілактики захворювань (Centers for Disease Control and Prevention, CDC). www.cdc.gov

Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), джерело коронавірусу COVID-19 не визначене, ключова інформація все ще відсутня, і в районах з епідемічною ситуацією необхідно взяти до уваги ризик повторного зараження.

Звіт, який було розроблено ВООЗ і спеіалістами з КНР, містить 40 сторінок. У ньому узагальнено результати інспекції ВООЗ, що проходила в Китаї з 16 по 24 лютого.

Характеристики нового коронавірусу

У звіті міститься ряд висновків, зокрема і про те, що COVID-19 є новим патогеном, який дуже заразний, може швидко поширюватися і здатний завдати величезної шкоди здоров'ю людей, економіці та суспільству.

«Це не SARS або грип, це новий вірус зі своїми власними специфічними характеристиками», — наголошується у звіті.

ВООЗ також попереджає, що розробка стратегії, заснованої тільки на загальновідомих патогенах, може призвести до невикористання всіх заходів задля уповільнення передачі вірусу COVID-19.

У звіті говориться, що вірус є унікальним серед коронавірусів людини. Це пов'язано з тим, що він має високу ступінь передачі, призводить до летального результату в деяких групах високого ризику і здатний викликати значні соціальні та економічні проблеми.

Тому в звіті міститься заклик до міжнародного співтовариства про необхідність вжити заходів, виходячи із припущення, що населення всього світу вразливе перед вірусом.

14 характерних симптомів і ознак у пацієнтів

Я повідомляється у звіті, симптоми COVID-19 не є певними і можуть взагалі бути відсутніми. Станом на 20 лютого, серед 55 924 підтверджених випадків було виявлено 14 характерних симптомів і ознак, зокрема:

 • Температура (87,9%)
 • Сухий кашель (67,7%)
 • Втома (38,1%)
 • Мокрота (33,4%)
 • Задишка (18,6%)
 • Біль у м'язах або суглобах (14,8%)
 • Біль у горлі (13,9%)
 • Головний біль (13,6%)
 • Озноб (11,4%)
 • Нудота або блювота (5%)
 • Закладеність носа (4,8%)
 • Діарея (3,7%)
 • Гемоптізіс (0,9%)
 • Кон'юнктивальна гіперемія (0,8%)

Експерти не мають ключової інформації про новий коронавірус

У звіті зазначено, що експерти поки що не мають у своєму розпорядженні ключової інформації про вірус. Невідомі: джерело інфекції, патогенез, вірулентність вірусу, трансмісивність, фактори ризику зараження і захворювання, спостереження, діагностика, клінічне ведення пацієнтів у важкому і критичному стані та ефективність заходів щодо профілактики і контролю.

Своєчасне заповнення цих прогалин у знаннях необхідне для посилення стратегій контролю епідемії.

Як поширюється вірус

Згідно зі звітом, вважалося, що перші хворі, виявлені в Ухані, отримали інфекцію від тварин, оскільки багато хто з них згадував про ринок морепродуктів Хуанань. Але станом на 25 лютого тваринне джерело вірусу не було виявлене.

На початку епідемії в деяких випадках відбувалася передача вірусу від людини людині, що призвело до подальших спалахів. Спочатку він поширився в Ухані, а потім, із масовими переміщеннями населення, охопив провінцію Хубей і більшу частину Китаю.

Вірус передавався крапельним шляхом і через форміти (заражені предмети або речовини) під час тісного контакту без захисту. Виходячи з наявної інформації, повітряна передача не вважається основною для вірусного зараження.

Хто найбільше наражається на ризик? У звіті вказується, що групами високого ризику є особи старше 60 років, а також із гіпертонією, діабетом, серцево-судинними захворюваннями, хронічними захворюваннями дихальних шляхів і раком.

Випадки захворювання серед дітей рідкісні і протікають в легкій формі.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Comments   

загрузка...