Середа, Тра 12, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Булінг у школі: як це переживали знаменитості (ВІДЕО)

Четвер, 16 липня 2020 року

Одна з найбільш болючих тем сьогодення — шкільний булінг. Чому? Бо діти можуть бути наскільки беззахисними, настільки ж і жорстокими.

Звісно, кожна людина тою чи іншою мірою стикається зі знущаннями протягом всього свого життя. Але дитинство — особливий період, який закладає основу для різних аспектів характеру, а також для майбутнього в цілому.

Що залишається тому, хто став жертвою булінгу? Терпіти? Вірити у краще? Стати сильнішим? Говорити про це з тим, хто може підтримати?

Рятівних методів багато, і головне — пам’ятайте, що не ви перший, хто стикався з подібною проблемою. Приклад інших може надихнути, дати сил і незриму опору.

Люди, які стали знаменитими, іноді розповідають в інтерв’ю про свої переживання та невдачі. І що цінне — завдяки таким розповідям публічних особистостей ми можемо побачити, що булінг можна пережити і, поборовши страх, стати набагато сильнішим внутрішньо — стати переможцем.

І не так важливо те, що в цих історіях фігурують зіркові постаті, як те, що на місці цих людей міг би бути кожен із нас.

Меловін (Melovin)

Український співак Меловін дав розгорнуте інтерв’ю, на початку якого детально порушив питання про булінг. Його фанатам раніше вже було відомо, що у школі Костю Бочарова (справжнє ім’я та прізвище артиста) цькували та били однолітки. У цій розмові Меловін розповів про знущання з боку деяких вчителів, а також про те, чому довго не говорив про свою проблему батькам та в чому знаходив підтримку й відраду на той нелегкий час.

Мортен Гаркет (Morten Harket)

Соліст норвезького гурту a-ha Мортен Гаркет у дитинстві неодноразово ставав жертвою насильства з боку однолітків. Про це він раз-по-раз згадує у численних інтерв’ю. Хлопчик міг подовгу спостерігати за природою — метеликами, жуками та квітами, і, можливо, саме ці захоплення відрізняли його від загалу.

Співак вважає, що одна із причин булінгу — схильність людей підпадати під загальний настій, перебуваючи у зграї, і поводитися неконтрольовано.

Мортен Гаркет виступає на урядовій зустрічі, присвяченій проблемам булінгу, у 2015 році.

Анастасія Приходько

У 2017 році співачка виклала у мережі проникливий кліп на пісню «Крила», у якому є кадри, що зображують жорстокість серед школярів. Анастасія говорить, що важливо мати силу духу ще в дитинстві, не здаватися і йти до своєї мети.

Тайлер Батлер Фігероа (Tyler Butler-Figueroa)

Цей маленький скрипаль зачарував усіх на шоу America's Got Talent («Америка має талант»). Його історія також вразила глядачів, адже попри те, що він хворий на рак, у школі його всіляко намагалися принизити.

Член журі проекту Саймон Ковелл (Simon Cowell) підтримав хлопчика наступними словами:

«Найчастіше ті люди, яких кривдять, кращі за їхніх мучителів — і з цієї причини вони й зазнають знущань».

Тейлор Свіфт (Taylor Swift)

Співачка розповідає, що діти у школі не хотіли дружити з нею і вважали дивним її захоплення музикою кантрі. Згодом вона почала здобувати популярність на сцені. А коли повернулася з турне додому, її зустріли колишні кривдники із проханнями дати автограф. Тоді вона зрозуміла: якщо вони забули про знущання над нею, їй теж варто забути про це.

Тейлор навіть вдячна кривдникам, адже якщо б вона не поверталася щоразу зі школи пригніченою, можливо в неї не було б тоді такої мотивації до написання пісень.

Список знаменитостей, які ставали жертвами шкільного булінгу, можна продовжувати й продовжувати. У ньому — і зірки кіно (Леонардо Ді Капріо, Кейт Вінслет, Джулія Робертс, Том Круз, Джордж Клуні, Анджеліна Джолі, Дженніфер Лоуренс, Меган Фокс, Джессіка Альба), і зірки естради (Леді Гага, Майлі Сайрус, Емінем, Ріанна)…

Поверхневими мотивами знущань можуть бути одяг, зовнішність, характер, захоплення дитини та відмінність її від інших, але справжні причини набагато глибші. Позаяк найчастіше зовнішню ситуацію ніяк не змінити, потерпілому залишається переживати її у собі, розмірковувати про пережите та знаходити розраду — наприклад у творчості.

Тут варто зачепити ще одне питання. Що робити, коли булінг вже позаду, але його наслідки все ще залишаються у вашому житті?

Можливо, це через те, що після школи чи ВУЗу ви попрощалися лише зі своїми кривдниками, але не розпрощалися із болючою ситуацією, яку тоді переживали. А згадуючи про неї, ви, як і в дитинстві, відчуваєте страх і невпевненість.

Як залишити минуле у минулому і дати собі можливість радіти сьогоденню і тому, що може принести майбутнє?

Одна з можливостей звільнитися від тягаря набутих комплексів — зустріч однокласників. Після неї ви знову розійдетеся: усі подорослішали і у кожного своє життя, сповнене сумних і радісних подій. Але така зустріч — це шанс глянути в обличчя своєму страху і подивитися на колишніх однокласників іншими очима.

Можливо, ви виявите, що підставою до знущань була не ненависть конкретно до вас, а якісь інші, банальні причини. Як приклад можна навести історію, якою поділилася користувач Ютубу в одному з коментарів до відео. Зустрівшись із колишньою однокласницею, від якої натерпілася у школі, вона запитала, чому та так поводилася. Як виявилося, батьки кривдниці постійно лаяли її і ставили «хорошу дівчину» їй за приклад, тож, приходячи у школу, вона зривала на однокласниці свою злість.

Окрім того, ви також можете свідомо змінити своє ставлення до дітей, які колись ображали вас. Подумайте про них як про людей, які так само, як і ви, мають проблеми, кимось були скривджені та щось не розуміли у житті. Це допоможе вам позбутися у своїй підсвідомості образи і ненависті та статусу жертви і потерпілого, щоб відкрити серце іншим, більш животворним почуттям.

Читайте далі:

Медитація перетворює агресивних школярів на добрих спокійних дітей

Як побороти сором'язливість — декілька незвичних порад

Супермодель розповіла про жорстоке переслідування своїх однодумців у Китаї

Уроки співчуття у школах Данії — один із кроків до щастя і процвітання

Comments   

загрузка...