Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Харчування «у західному стилі» може пошкодити мозок за тиждень

Вівторок, 29 вересня 2020 року

Нещодавнє дослідження говорить про те, що навіть якщо ви провели на жирній і солодкій їжі всього лише тиждень, це вже може завдати великої шкоди вашому мозку.

Звіт про дослідження було опубліковано у 2020 році в журналі Royal Society Open Science. Вчені здійснювали спостереження за 110 молодими людьми.

Усім піддослідним було близько 20 років, вони не мали проблем із зайвою вагою та здоров'ям в цілому. Протягом семи днів вони повинні були їсти їжу, звичну для багатьох жителів західних країн. Їхній раціон складався з напівфабрикатів, зокрема жирних і солодких страв.

Для перевірки впливу такої дієти на мозок піддослідні проходили тести на здатність запам'ятовування. Зрештою виявилося, що вже через тиждень у учасників випробування помітно погіршилася пам'ять. Окрім того, вони почали звикати до нездорової їжі, яка ставала для них все більш і більш привабливою.

Як вважають вчені, подібне нездорове харчування завдає шкоди гіпокампу, який відповідає за функції пам'яті й апетиту. Внаслідок цього, навіть якщо людина відчуває ситість після їжі, їй все одно хочеться з'їсти ще щось смачне (шоколадку, закуски та інше).

Жирна та солодка їжа ще більше пошкоджує гіпокамп, що призводить до нестриманості в їжі і, врешті-решт, до переїдання.

Зазвичай гіпокамп може стримувати апетит і контролювати його. Наприклад, здоровій людині після ситного обіду з меншою імовірністю захочеться з'їсти торт. Зв'язок гіпокампу з харчуванням було розглянуто в дослідженні, проведеному в 2017 році.

Така їжа як тости, яйця, сир, млинці, вафлі та варення виглядає привабливо — але це й не дивно, якщо ви до неї звикли. Однак її регулярне вживання призводить до порушень у роботі мозку та підвищує ризик розвитку деменції й діабету.

За словами вчених, небезпека також полягає в тому, що спочатку негативні зміни не дуже помітні. Однак вони відкривають шлях для інших порушень в організмі, зокрема неконтрольованості апетиту. Виникає замкнене коло, із якого непросто вийти.

Тому потрібно позбуватися звички регулярно їсти жирні та солодкі страви. За деякими дослідженнями однією з найкорисніших вважається середземноморська дієта. До її складу входять овочі, фрукти, горіхи, оливкова олія та деякі інші продукти в помірних кількостях.

Читайте далі:

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

4 найважливіші звички, які можуть змінити ваше життя

Церебральний параліч не заважає цій молодій дівчині танцювати

Як обідають школярі в Японії: програма здорового харчування, до якої привчають із дитинства

Протягом року Роб Грінфілд їв тільки те, що виростив і зібрав сам

Comments   

загрузка...