Вівторок, Січ 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Найчастіші питання щодо коронавірусу COVID-19

Середа, 18 березня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

літня людина

Телеканал CNN відібрав ряд популярних запитань читачів про коронавірус COVID-19 за останні дні. Ось деякі з поміж найчастіших питань і відповідей експертів.

Питання: Що все-таки означає «літня людина»? Який мається на увазі вік?

Генеральний хірург США Джером Адамс відповідає:

«Тепер ми знаємо, хто у групі високого ризику. Середній вік пацієнтів, які помирають від коронавірусу, 80 років, а середній вік пацієнтів, які потребують лікування, становить 60 років».

Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) повідомляють, що у літніх і людей з важкими хронічними захворюваннями більш висока ймовірність заразитися коронавірусом.

Епідеміологи радять людям від 60 років і старше, а особливо тим, у кого є проблеми зі здоров'ям, уникати особистих контактів і людних місць, таких як кінотеатри, торгові центри тощо.

Питання: Як захистити себе в літаку?

За словами лікаря Річарда Дейвуда, експерта в галузі туристичної медицини, не варто турбуватися про повітря в салоні літака, головне — тримати в чистоті руки і звертати увагу на те, до чого торкаєтеся.

Поручні в аеропорту, дверні ручки і ручки вбиральні в літаку, як відомо, брудні.

«До них можна торкатися, але за умови, що вимиєте або продезинфікуєте руки, перш ніж доторкнетеся до обличчя або перед прийомом їжі».

«Можна використовувати антисептики для рук і антибактеріальні серветки, щоб протерти підлокітники, пульт управління і столик».

Питання: Оскільки в салоні постійно циркулює повітря, чи захворію я, якщо хворіє інший пасажир?

CDC запевняють, що циркуляція і фільтрація повітря в літаках ускладнює поширення вірусу. У сучасних пасажирських літаках передбачена рециркуляція повітря, коли повітря в салоні на 10-50% змішується із зовнішнім повітрям.

«Щогодини рециркулююче повітря проходить через серію фільтрів 20-30 разів».

«Окрім того, повітря зазвичай циркулює в певних зонах усередині літака, що обмежує радіус поширення патогенних мікроорганізмів, які передаються аерозолями. В результаті повітряне середовище в салоні не призводить до поширення більшості інфекційних захворювань».

Проте, краще уникати контакту з тими, хто чхає або кашляє. І якщо ви почуваєтеся погано, прикривайте рот і ніс внутрішньою частиною ліктя (НЕ долонями), коли кашляєте або чхаєте.

Питання: Чи слід уникати китайців, корейців або італійців?

«Ні. Не кожен у певній демографічній групі схильний до ризику зараження. Дискримінація окремих груп і співтовариств впливає на емоційне або психічне здоров'я людей», — кажуть у CDC.

Питання: Чи можна заразитися коронавірусом через їжу?

«Вважається, що новий коронавірус поширюються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом в результаті вдихання крапель. На сьогодні немає ніяких доказів, що COVID-19 передається через їжу».

«Через нездатність коронавірусу довго виживати на поверхнях існує дуже низький ризик зараження від харчових продуктів або упаковки, які знаходяться в дорозі протягом декількох днів або тижнів за температури навколишнього середовища, у холодильнику або в замороженому вигляді».

Питання: Чи слід скасувати подорож, якщо імунітет слабкий?

Представники органів охорони здоров'я США відзначають, що люди з ослабленим імунітетом «більш схильні до ризику зараження новим коронавірусом та іншими захворюваннями, такими як грип, тому важливо уникати контактів із хворими».

Дослідники з медичного факультету Вашингтонського університету заявили:

«Попри те, що у здорових мандрівників і людей зі зниженим імунітетом однакові шанси заразитися, в останніх хвороба може протікати набагато важче».

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Comments   

загрузка...