Понеділок, Тра 25, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Легенда про нарциси — символ Китайського нового року

П'ятниця, 24 січня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

У китайців є звичай прикрашати оселю квітами на Місячний Новий рік, який зазвичай випадає на період від кінця січня до кінця лютого за григоріанським календарем.


Насолоджуйтесь величезною удачею в рік щура, написано на сувої. Annie Wu / The Epoch Times


У 2020 році одне з найважливіших китайських свят відзначатимуть у суботу, 25 січня. Це Рік Щура (Миші).

Перші квіти, які з'являються наприкінці зими, символізують нове життя, процвітання та успіх в майбутньому. Квіти також уособлюють невинність, елегантність, витонченість, обожнювання і розкіш.

Із святкуванням китайського Нового року пов'язані орхідеї, квіти персика, верба, гладіолуси, півонії та особливо нарциси.

Нарцис, що китайською означає «квітка безсмертної води», є однією з найбільш сприятливих квіток. Особливо цінується білий нарцис, також відомий як китайська священна лілія, з його п'янким ароматом, маленькою золотисто-жовтою чашкою і ніжними пелюстками, білими, як сніг.


У південному Китаї запашні нарциси можна побачити на кожній вулиці під час святкування Нового року, яке триває близько 15 днів. Люди насолоджуються красою й ароматом цієї вишуканої квітки, а також згадують легенду про нарциси.

Два брати

Як свідчить історія, давним-давно в одного багатого фермера було два сини. Вони жили щасливо, але все змінилося після того, як батько помер, залишивши сімейне майно синам.

Старший брат сказав:

«Оскільки я старший син, усе майно та гроші повинні належати мені».


Він виділив молодшому брату тільки вузьку смужку кам'янистої землі — гравійну канаву. Юнак прийняв це без нарікань.

Однак ця земля не підходила для ведення сільського господарства, тому він не міг нічого виростити, щоб заробити на життя. Юнак був змушений закласти свої речі та частенько їв тільки грубий рис і коріння рослин.

Через деякий час хлопцю вже не було чого закладати, і він кілька днів залишався без їжі, поки зовсім не схуд від голоду. У нього не було іншого вибору, крім як попросити брата про допомогу.

Забравши майже все сімейне майно собі, старший брат жив розкішним життям, носив шовковий одяг і їв смачну їжу. Він не відчував співчуття до молодшого, і не тільки не запропонував жодної допомоги, а й виштовхав його за двері.

Хлопчина гірко заплакав. Він був у такому тяжкому становищі, що це зворушило серце Нефритового Імператора на Небесах, який наказав Богу Землі піти і з'ясувати, в чому справа.

Бог Землі дізнався, що сталося, повернувся і розповів усе Нефритовому Імператору. Подумавши, Нефритовий Імператор дав вказівку Богу Землі принести молодій людині кілька чарівних цибулин нарциса для посадки.


«Я дарував благословення цим цибулинам, щоб тільки ті нарциси, які ростуть на землі цієї молодої людини, розцвітали щороку — сказав Нефритовий Імператор. — В інших місцях вони будуть давати квіти тільки протягом одного сезону. Люди повинні щорічно купувати цибулини у цього юнака, якщо вони хочуть вирощувати нарциси».

«Небеса прихильні до тих, хто скромний і добрий»

Бог Землі повернувся у світ людей з цибулинами нарциса і перетворився на старого. Він знайшов молодшого брата і сказав йому:

«Небеса прихильні до того, хто скромний і добрий. Ось кілька цибулин нарцисів. Посади їх на своїй кам'янистій землі, і вони принесуть тобі багатство».

Бог Землі пояснив, що ці цибулини чарівні. Потім він зник в одну мить. Молодший брат безмовно молився Небесам, щоб висловити свою подяку за доброту Нефритового Імператора.

Посадивши цибулини, юнак був вражений тим, як швидко нарциси росли і розцвітали в його канаві, перетворюючи сіру безплідну землю в поле яскравих білих і жовтих кольорів.

Білосніжні нарциси, також звані китайською священною лілією.


У міру наближення китайського Нового року багато людей приходили, щоб купити цибулини нарцисів у молодшого брата, чиє життя швидко покращилося. Його квіти були найкрасивішими і дуже подобалися людям. І щоб виростити їх у себе в саду, вони щороку купували цибулини у юнака.

Все сталося так, як і задумав Нефритовий Імператор.

Таким чином, молодший брат ставав усе багатшим, а старший, навпаки, почав втрачати свої статки.

У хлопця було жалісливе серце, і він, не пам'ятаючи зла, щороку давав цибулини нарциса старшому брату для посадки. Однак незалежно від того, наскільки добре той піклувався про рослини, його цибулини не давали таких чудових квітів, як нарциси, вирощені на гравійній канаві молодшого брата.

Згодом нарциси стали символом доброти і процвітання, і люди завжди купують їх під час святкування китайського Нового року.

Для вас ми підібрали ще кілька статей про Стародавній Китай. Впевнені, вони будуть вам цікаві.


Джерело: Epoch Times

Comments   

загрузка...