Неділя, Тра 31, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чи безкорислива допомога Китаю Європі від COVID-19

Середа, 15 квітня 2020 року

З материкового Китаю вірус КПК* поширився в інші країни. Пекін, користуючись нагодою, розгорнув дипломатичний наступ і відправив до Італії, Іспанії, Франції, Сербії та Чеської Республіки лікарів і такі предмети медичного призначення, як респіратори і маски.

На початку березня прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабиш зажадав від Пекіна замінити посла КНР у Чехії, оскільки посольство КНР погрожувало помститися чеським компаніям, якщо (нині покійний) голова Сенату Чехії Ярослав Кубера не відмовиться від запланованого візиту до Тайваню.

Минулої суботи Комуністична партія Китаю (КПК) направила до Чеської Республіки великі партії масок і респіраторів. Андрій Бабиш і голова МВС Чехії Ян Гамачек подякували китайській стороні за допомогу. Чеська Республіка, якій дуже потрібні медикаменти, схоже, пробачила КПК або на час забула про погрози.

Під впливом «м'якої сили» КПК і китайських підприємств аналогічні ситуації склалися і в інших європейських країнах.

Аналітик німецького аналітичного центру Інституту китайських досліджень ім. Меркатора — Лукреція Поггетті розповіла Nikkei Asian Review, що «дипломатія масок» КПК може на короткий час здобути прихильність деяких європейських скептиків і домогтися тимчасової перемоги.

Але з часом уряду Китаю буде складніше приховувати правду про епідемію і публічно звинувачувати інші країни у виникненні надзвичайної ситуації глобального масштабу.

Поггетті впевнена: якщо пропагандистська кампанія компартії Китаю «зайде занадто далеко», ефект буде зворотний.

Європейські країни знають, що КПК є головним винуватцем пандемії

Чиновники Міністерства закордонних справ КПК раніше натякали, що американські військові привезли вірус до Уханя, а нещодавно влада компартії заявила, що джерелом виникнення вірусу може бути Італія.

22 березня міністр оборони Швеції Петер Хультквіст публічно попередив, що китайські ЗМІ проводять чорну пропаганду, щоб відвернути увагу світового співтовариства й уникнути критики за методи боротьби з епідемією.

23 березня Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що криза, яку викликала епідемія, схожа на «війну».

Того ж дня на веб-сайті Європейської служби зовнішніх зв'язків (ЄСВС) опублікували статтю під назвою «Пандемія коронавіруса і новий світ, який вона створює».

У статті зазначалося, що під час цієї кризи необхідно мобілізувати всі ресурси. Оскільки час — це вирішальний чинник, приховування важливої інформації посадовими особами КПК ускладнило становище.

Професор політології Гонконзького баптистського університету Жан-П'єр Кабестан розповів, що незважаючи на заяви Пекіна про те, що однопартійна диктатура створює найкращі умови для боротьби з епідемією, на думку більшості європейців, їхні способи зовсім не заслуговують на довіру.

Кабестан додав, що громадськість Європи знає про помилки КПК, про спроби приховати епідемічну ситуацію в провінції Хубей і про те, що аж до кінця січня компартія не визнавала передачу вірусу від людини до людини, що призвело до глобальної пандемії.

Ендрю Смолл, дослідник Азіатської програми в Німецькому фонді Маршалла США, вважає, що якщо постачанням медикаментів до європейських країн влада Китаю не переслідує політичні цілі, то ці дії значно поліпшать їхній імідж в очах міжнародної спільноти. Але зараз поширилася думка, що китайські чиновники і китайські компанії використовують кризу, щоб отримати важелі тиску і вигоду.

Минулого тижня Huawei пожертвувала Нідерландам 800 тис. масок, і аналітики вважають, що це пов'язано з аукціоном 5G в Амстердамі, який заплановано на червень цього року. Влада Нідерландів ще не вирішила, чи варто заборонити використання обладнання і технологій 5G від Huawei.

Смолл зазначив, що європейські країни вступили в інформаційну війну з компартією Китаю.

*Вірус КПК — коронавірус, який поширився з Китаю

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

На 21 мільйон зменшилось користувачів мобільного зв'язку в Китаї

Comments   

загрузка...