Неділя, Вер 27, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

Вівторок, 24 березня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Прага, Чеська Республіка, 18 березня 2020 року. MICHAL CIZEK/AFP через Getty Images

16 березня в інтерв'ю китайському виданню The Epoch Times європейський вірусолог доктор Дун Юйхун розповіла про шість особливостей уханського вірусу.

1. Безсимптомні носії, які не знають про зараження

Як правило, в інкубаційний період інфекційні захворювання не передаються. Однак новий коронавірус поширюється навіть під час безсимптомного періоду. Наприклад, деякі пацієнти із хронічними захворюваннями звернулися до лікарні, і випадково, після аналізі крові або обстеження, у них було виявлено коронавірус, хоча симптомів інфекції не було.

2. Інкубаційний період може тривати до 37 днів, період ізоляції важко визначити

Медична спільнота зазвичай визначає період карантину, спираючись на інкубаційний період. Часто інкубаційний час для вірусних інфекцій становить 14 днів, тому в більшості країн світу застосовується 14-денний термін ізоляції.

Проте, згідно зі звітом, опублікованим 11 березня відомим медичним журналом The Lancet , дослідження показало, що в середньому інкубаційний період у пацієнтів з Уханським вірусом становить близько 20 днів. У деяких пацієнтів період триває 37 днів.

Це означає, що потрібна більш тривала ізоляція, а це веде до змін в політиці глобальної охорони здоров'я.

3. Високий показник невиявлених діагнозів

Тестування на нуклеїнові кислоти виявляє зараження вірусом усього в 40-50% випадків. Як наслідок, число невиявлених діагнозів високе, тому фактична кількість пацієнтів з вірусом може бути більшою.

4. Різні способи передачі вірусу

Спочатку уханський вірус віднесли до респіраторних інфекцій, але насправді, крім повітряно-краплинного зараження, ще існує багато різних способів передачі.

Наприклад, контактна передача включає тісний контакт у повсякденному житті. На поверхнях посуду або туалетному приладді залишаються віруси. Окрім того, передача вірусу може статися через готівкові гроші: банкноти або монети.

5. Якщо після одужання вірус усе ще присутній в організмі, то може статися рецидив

Розтин тіл померлих від коронавіруса показав, що хвороба пошкоджує не тільки легені, але й нервову та імунну системи пацієнта. Навіть після лікування симптомів вірус як і раніше може залишатися в організмі.

Іншими словами, хоча у пацієнта, на перший погляд, немає хвороби, він все ще є безсимптомним носієм.

6. Важко визначити критерії для виписки з лікарні

У Китаї критерії для виписки пацієнтів з уханською пневмонією дуже розпливчасті. Деяких пацієнтів виписують, не закінчивши лікування.

До прикладу, рентгенографія грудної клітини пацієнта показала поліпшення стану легень, симптоми також проходять, але його тести на нуклеїнові кислоти не дали негативного результату. Або не було достатньо вагомих доказів, що вірус дійсно зник, але під різними приводами хворого виписують. Зрештою пацієнти з вірусом повертаються в суспільство.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Comments   

загрузка...