Вівторок, Січ 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чому 43000 пацієнтів не внесли до списку хворих на коронавірус?

Середа, 25 березня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Мікрофотографія коронавірусу. (Creative Commons/Wikimedia)

Останнім часом влада Китаю широко розповсюджує за своїми межами інформацію про те, що страшна епідемія вщухає, у багатьох районах немає нових випадків зараження, і водночас вказує на США, як на джерело походження коронавірусу.

22 березня гонконгська газета South China Morning Post розкрила секретні документи влади Китаю, де говорилося, що на кінець лютого в Китаї більш ніж у 43 тисяч результати тесту на нуклеїнову кислоту виявилися позитивними, але симптоми ще не проявилися.

Хоча їх помістили на карантин, але до офіційних списків ці люди не потрапили.

Хіроші Нішіура, професор з інфекційних захворювань в Університеті Хоккайдо, провів дослідження і виявив, що кількість безсимптомних пацієнтів серед евакуйованих з Уханя японців склала 30,8%, а на круїзному лайнері Diamond Princess число безсимптомних пацієнтів склало майже 47% (серед 712 заражених 334 людини без симптомів).

Відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), особи, у яких виявлено позитивний результат, належать до підтверджених випадків захворювання, незважаючи, є у них симптоми чи немає.

Проте 7 лютого компартія Китаю (КПК) змінила керівництво з класифікації захворювань: підтвердженими випадками вважаються тільки ті пацієнти, у кого з'явилися симптоми.

Дослідження в Німеччині, Нідерландах, Канаді та інших країнах показали, що пацієнти без симптомів або з легкими симптомами здатні передавати вірус.

Вільям Шаффнер, професор Медичної школи Університету Вандербільта і довгостроковий консультант Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), попереджає, що такі пацієнти є рушійною силою поширення вірусу.

Майкл Міна, епідеміолог Гарвардської школи громадської охорони здоров'я, вважає, що якщо не зараховувати безсимптомних заражених до підтверджених випадків захворювання, це перешкодить створенню моделі вірусу і розуміння меж його поширення.

Зараз епідеміологи намагаються простежити ланцюжок передачі вірусу, до якого можуть належати безсимптомні заражені.

Жителі міста в масках переходять вулицю, Ухань, провінція Хубей, 1 березня 2020 року STR/AFP через Getty Images

18 березня, на 56-й день закриття Уханя, КПК вперше повідомила про відсутність нових підтверджених випадків захворювання в провінції Хубей. Число залишалося нульовим протягом наступних чотирьох днів.

Телерадіомовна компанія «Голос Америки» (VOA) поділилася повідомленням про жителя Уханя, який відчув, що у нього стався рецидив коронавірусної пневмонії. Коли він прийшов до лікарні, йому заявили, що симптоми легкі і ніякої небезпеки немає, тому він повернувся додому і сам себе помістив на карантин.

Інформаційне агентство Японії Kyodo News цитує слова лікаря з Уханя про те, що в місті постійно з'являються підтверджені випадки захворювання, однак після візиту Сі Цзіньпіна 10 березня пацієнтів раптово почали виписувати з лікарень і частково припинили проводити обстеження.

Лікар підкреслив, що офіційні дані “не заслуговують довіри” і що «все є брехнею».

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

Comments   

загрузка...