Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В американському місті Сан-Хосе з'явився комплекс із 40 міні-будиночків, призначених для безпритульних

Середа, 22 квітня 2020 року

Фото: Ed Yourdon/commons.wikimedia.org/CC BY-SA 2.0

Будинки обладнані всім необхідним, але для проживання в них потрібно виконувати деякі умови, пише видання San Jose Insidу.

Житло забезпечене електрикою, опаленням, кондиціонером та побутовою технікою. Там є односпальне ліжко, стіл і шафа. Незважаючи на те, що площа кімнати всього 7,5 кв. м, компактні меблі дозволяють влаштуватися цілком зручно. Житловий комплекс обладнаний пральнями, загальними душовими, кухнею і комп'ютерним класом, де можна отримати основні навички користувача.

Фото: Фейсбук Livejournal

Однак жити в містечку може не кожен, оскільки від мешканців вимагають дотримання певних умов. Вони не повинні вживати наркотики, алкоголь, буянити, а до містечка повертатися не пізніше 22 години. Охоронець біля входу на територію комплексу відстежує повернення мешканців. Господарі будиночків також повинні працевлаштуватися.

За перший місяць проживання в будиночку потрібно заплатити 10% від свого доходу або 20$ на місяць (якщо не працюєш), за другий ― 20%, за третій ― 30%. Оренда будинків розрахована на три місяці, щоб за цей період мешканці мали змогу знайти собі постійне житло. За необхідності термін проживання в будиночках може бути збільшений.

Фото: Фейсбук Livejournal

Створення такого комплексу є частиною пілотного проекту щодо забезпечення тимчасового притулку для зростаючого числа бездомних людей в місті. Кожен будиночок обійшовся штату в 6500 доларів.

Фото: Фейсбук Livejournal

«Більше 6 тис. наших сусідів фактично живуть на вулиці під дощем і якимось чином виживають, ― сказав мер міста Сем Ліккардо на заході, присвяченому Дню Подяки. ― Нам є за що подякувати. Нам вкрай необхідно проявити цю подяку, щоб зробити більше, щоб допомогти нашим друзям і сусідам, які борються за виживання».

За задумом влади міста, за рік житловий комплекс зможе прийняти до 120 безпритульних. Однак за місяць було заселено тільки 8 будиночків із 40. Можливо, через те, що багато безпритульних вважають умови проживання суворими, а сімейним людям вони не підходять через малу площу.

Жителі міста побоюються, що створення такого комплексу приверне кримінальні елементи і підвищить злочинність у районі, що відіб'ється на вартості нерухомості. Прикладом тому стала пара багатоповерхівок для бездомних людей, яка з часом перетворилася на центр криміналу.

Фото: Фейсбук Livejournal

Втім, мер дотримується іншої думки.

«Моя мета ― довести, що вони не праві, і продемонструвати, наскільки крихітні домашні спільноти можуть бути сильними». Влітку 2020 року влада запланували будівництво ще одного містечка на 40 міні-будинків в іншому районі міста.

Читайте далі:

Автовокзал стає нічним прихистком для безхатченків — Нова Зеландія

Безхатченки у США отримують зарплату за збір сміття на вулицях

Безкоштовні душові на колесах змінять життя безпритульних

Street Store — магазини, де все безкоштовно

Comments   

загрузка...