Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Переваги паперової книги: ґаджети vs книги

Вівторок, 24 березня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Із появою телевізора, комп'ютера та інших ґаджетів багато хто замислювався: чи зникне, втративши популярність, друкована продукція і, зокрема, книга?

Проходять десятиліття, але любителів читати паперові видання, схоже, не стало істотно менше. Не зникли і книги з прилавків. Напевно, є щось у друкованих книгах таке, що дозволяє їм успішно змагатися з електронними та аудіокнигами. Спробуємо розібратися, що саме.

Переваги паперової книги

Зручність. Під час читання надрукованого на папері тексту очі не мають витримувати настільки сильне навантаження, як під час читання з екрану.

Зручність паперової книги також у тому, що вона не перестане «працювати» і там, де немає електрики і виходу в інтернет.

Постійність. Опублікований у фізичному виданні текст має деяку довговічність, а цифровий текст відносно легко видалити або редагувати.

Простота. Книга — це просто книга, що і робить її такою чудовою. Вона не поставляється з величезною кількістю функцій, які вимагають вивчення. Також у ній немає гіперпосилань, які розсіюють увагу і заважають повністю зосередитися на тексті.

Художня цінність. Книга — це цілісний продукт, над створенням якого зазвичай працює декілька людей (письменник, редактор, художник, дизайнер, видавець та інші).

Багато хто відчуває задоволення від володіння книгами. Колекціонери ганяються за раритетними виданнями; старовинні екземпляри зберігаються в музеях.

Заспокійливий ефект. Читання з екрану чинить негативний вплив на самопочуття, особливо перед сном. По-перше, на організм діє шкідливе випромінювання — «синє світло». По-друге, велика кількість різних функцій, на які можна переключитися під час або після читання, відволікає від сну. А читання паперової книги часто навпаки, допомагає швидше заснути.

книга

«Я люблю оточувати себе книгами», — говорить письменник Макс Френцель (Max Frenzel). У своїй статті він розмірковує про довгу історію книги, а також про те, наскільки міцно вона увійшла в наше життя.

За допомогою книги мудрість одного покоління передається іншому. І в наш час книга — одна з іграшок, із якими насамперед знайомиться дитина, і одна з тих речей, із якими коротають час люди похилого віку.

Читайте далі:

Види сучасної книги: від файних до надзвичайних

Казка про Лотос

Казки на ніч для рослин

Comments   

загрузка...