Середа, Гру 1, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як довго можуть зберігатися яйця та як перевірити їхню свіжість

Понеділок, 23 березня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Звичайно, чим яйце свіжіше, тим воно корисніше і тим краще воно збивається. Але не кожен має можливість регулярно купувати яйця «просто з-під курки». Як правильно зберігати яйця і як перевірити, чи придатні вони ще до вживання?

Термін придатності

Яйця можуть зберігатися від двох годин до року — це залежить від їхньої якості й умов середовища. Зазвичай в магазині вказують термін придатності 30 днів від моменту упаковки, але за дотримання правил зберігання яйця можуть зберігатися і довше.

Яйця, куплені в магазині або на ринку, можуть зберігатися в холодильнику протягом кількох (зазвичай — від трьох до п'яти) тижнів.

Якщо яйце довго зберігається, воно втратить деякі свої властивості, але з нього все ще можна готувати (якщо воно не зіпсоване).

Як перевірити, чи зіпсувалося яйце

Є декілька способів для перевірки свіжості яйця.

Перший спосіб — занурити нерозбите яйце у воду. Якщо воно повністю потоне — значить воно свіже. Якщо один кінець трохи піднімається — середньої свіжості. А якщо повністю спливло — імовірно його слід викинути.

Другий спосіб — розбити яйце на тарілку. У свіжому яйці жовток піднімається «гіркою», а білок майже не розтікається. У більш старому — жовток лежить «плоско», а білок розтікається по тарілці.

Якщо яйце протухло, воно буде видавати різкий неприємний запах.

Як зберігати яйця

Дослідження показали, що найкраще яйця зберігаються в холодильнику за температури 4°C або нижче.

Не варто зберігати яйця на дверцятах — там температура зазвичай не така низька, як у корпусі холодильника.

Рекомендується також не розміщувати яйця у спеціальних пластикових відсіках у холодильнику, призначених для їхнього зберігання. Закриті коробки, у яких продаються яйця, ефективніше захищають їх від пошкодження та від проникнення різних запахів.

Чи варто мити яйця

Шкаралупа яєць покрита природним захистом — восковою кутикулою. Після миття ця плівка зітреться. Тому мити яйця перед зберіганням не рекомендується — вони стануть крихкими і через шкаралупу зможуть проникнути бактерії. Досить помити шкаралупу безпосередньо перед приготуванням їжі.

Сальмонельоз

Свіжі яйця можуть бути заражені шкідливими бактеріями — сальмонелою, яка провокує розвиток інфекційного захворювання в організмі людини та тварин. Сальмонельоз вражає систему травлення, викликаючи діарею і деякі інші хворобливі симптоми.

Щоб убезпечити себе від цього захворювання, потрібно скоротити вживання сирих і недоварених яєць. Окрім того, під час покупки яєць звертайте увагу на чистоту і цілісність шкаралупи.

Читайте далі:

Як правильно зберігати овочі, фрукти та зелень

Яєчна шкаралупа — не сміття! Корисні ідеї застосування

Як написати писанку — поетапний і детальний майстер-клас

Comments   

загрузка...