П'ятниця, Лип 10, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Коліки у дитини: корисна інформація для батьків

Субота, 14 березня 2020 року

З таким неприємним явищем, як коліки у немовлят, стикалися багато молодих батьків. Відразу потрібно сказати, що коліки не є хворобою, тому сильно панікувати з приводу їх появи у малюка не варто. Але всім батькам потрібно знати, як себе вести в разі виявлення таких симптомів і що робити для того, щоб дитина відчувала себе краще.

коліки у немовлят

Причини появи коліків

Медикам досі точно не зрозуміло, що саме призводить до появи коліків. Існує кілька основних версій, серед яких:

  • занадто інтенсивне утворення газу в кишечнику дитини, причиною якого є недостатньо добре розвинена мікрофлора (це цілком нормальне явище для немовлят);
  • сильна перистальтика кишківника;
  • індивідуальна харчова непереносимість тощо.

Коліки зазвичай пропадають, коли малюк досягає тримісячного віку. Тобто вони пов'язані з незрілістю і активним формуванням організму людини в перші місяці життя.

коліки у немовлят

Як визначити коліки і що робити, щоб допомогти малюкові

Головний симптом коліків — це сильний дитячий плач, який триває як мінімум 3 години на добу і має місце не менше 3 днів на тиждень. Тому, якщо ваша дитина починає плакати більше, ніж зазвичай, то потрібно щодня засікати час тривалості плачу. Також потрібно відвезти малюка на огляд до лікаря, який або підтвердить, або спростує наявність коліків. Не забувайте, що немовлята можуть довго плакати і з інших причин.

Якщо ж коліки підтвердилися, то батькам потрібно прийняти ряд заходів, щоб полегшити стан малюка. Головне під час нападів — це добре зігріти дитячий животик. Для цього можна покласти малюка собі на живіт на пару годин, погладжуючи при цьому його спинку і заспокоюючи. Для зігрівання можна використовувати і теплі пелюшки — нагріти їх можна праскою або ж поклавши на гарячу батарею опалення.

допомога малюкові

Якщо коліки починаються ввечері, то буде корисно прив'язати дитину до себе слінг-шарфом і піти з ним на прогулянку. Завдяки цьому малюк швидше заспокоїться і буде міцніше спати вночі.

 Також важливо допомогти дитині позбутися газів, що скупчуються в кишечнику. Для цього можна акуратно помасажувати животик малюка приблизно через півгодини після годування. Спеціальні ж трубочки для відводу газів можна використовувати тільки в крайніх випадках.

Для того, щоб отримати більше корисної інформації для молодих батьків, мамі немовляти варто приєднатися до "Клубу Щаслива Мама", заснованого компанією EVA.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...