Вівторок, Лис 30, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Мавпи, які здатні ходити по снігу на двох лапах (ФОТО)

Неділя, 8 листопада 2020 року

Дехто каже, що ці мавпи схожі на людей. Звісно, набагато більше вони схожі на своїх родичів — мавп інших видів. Але у золотистих мавп є одна властивість, яка нагадує людську, — і про неї ми розповімо трохи пізніше.

 золотиста мавпа

Золотисті кирпоносі мавпи (Rhinopithecus roxellanae або Pygathrix roxellana) — мавпи, що живуть у горах Китаю, а також у деяких його заповідниках. Представників цього рідкісного виду, який занесений до Червоної книги, за підрахунками зоологів, залишилося небагато.

Вчені назвали золотистих кирпатих мавп на честь Роксолани (Хюррем, дружини султана Османської імперії Сулеймана, яка за одними версіями за походженням вважається українкою, за іншими — росіянкою або полькою). За переказами, у неї був кирпатий ніс і золотисте волосся.

Ці істоти настільки незвичайні, що мимоволі розумієш, чому мавпам відведено одне з важливих місць у далекосхідній міфології.

Ось що відомо дослідникам про Рокселланового рінопітека.

 золотиста мавпа

Середовище проживання

Ці тварини живуть у південній і центральній частині Китаю у високогірних лісах, де росте понад 4000 різних рослин (це один із найвищих показників біологічного різноманіття на планеті).

Pygathrix roxellana — єдиний з усіх приматів (окрім людини), який мешкає в регіоні з настільки низькими температурами (за –20°C).

 золотиста мавпа

Харчування

Золотисті мавпи — вегетаріанці. Навесні та влітку вони їдять переважно листя дерев, квіти, трави і фрукти, а в суворий період року обходяться лишайниками, хвоєю і корою.

Соціальні взаємини

Мавпи живуть групами, у яких є сім'ї та самотні примати. Вони об'єднуються разом для захисту від нападу хижаків, а також за необхідності допомагають один одному ростити потомство.

Маленькі мавпочки проводять багато часу, граючи одна з одною, що дуже важливо для їхнього фізичного та розумового розвитку.

Здатність до переживання

Як вважають деякі дослідники, у цих тварин є здатність усвідомлювати смерть.

Якщо новонароджений не виживає, самка залишається з ним і доглядає за ним, як за живим, ще деякий час.

Обійми

Ці мавпи люблять обійматися — наприклад, коли сплять на гілках або коли зігрівають один одного теплом у холодну пору. Тоді вони збираються цілими групами і тісно притискаються один до одного.

Догляд

Чистка шерсті є для золотистих мавп важливим ритуалом. Так вони зміцнюють стосунки, розслабляються, а також доглядають за обранцем у період шлюбних ігор.

Життєвий цикл

Самки виношують дитинчат протягом семи місяців. Малюки народжуються навесні та продовжують харчуватися материнським молоком до 2-х років. Після 7-ми років золотисті мавпи вже можуть відтворювати потомство.

 золотиста мавпа

Уміння ходити на задніх лапах

Іноді золотисті мавпи пересуваються зовсім як людина. Дослідники дійшли висновку, що ці тварини роблять по снігу великі кроки, щоб не замерзнути, оскільки так збільшується швидкість, а снігу торкаються тільки дві ступні.

Рокселланів рінопітек — єдині представники групи мавп, які здатні ходити по снігу на двох лапах.

Читайте далі:

Shen Yun: сучасне шоу відроджує давні традиції Китаю

Зворушливі фільми про тварин — для дітей та дорослих

Як фермер частував ведмедів, які крали його мед

Comments   

загрузка...