Середа, Чер 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені з'ясували, чому коти так сильно люблять папір і пластик, — дослідження

Неділя, 27 вересня 2020 року

Коти — допитливі маленькі істоти. Вони — єдиний одомашнений різновид сімейства котячих. Ми, люди, ніколи не впевнені, чи дійсно наші коти люблять нас, чи просто хочуть отримати безкоштовну їжу і житло. Але є одна річ, із якою можуть погодитися як самі коти, так і їхні власники: коти люблять пакети, коробки і папір.

Неважливо, це стандартний пластиковий пакет із продуктового магазину або картонна коробка з пошти, коти швидко накинуться на ці предмети, використовуючи їх в якості нових іграшок, будиночка або навіть закуски. У вчених і любителів котів є декілька припущень про те, чому коти божеволіють від цих речей.

Розберімося з пакетами

Одним із найбільш очевидних пояснень є те, що в пакетах або коробках раніше була їжа. Коти мають гострий нюх, набагато сильніший, ніж у будь-якої людини, тому не дивно, що вони тикаються мордочкою у продуктовий пакет, в якому годину тому було заморожене філе лосося. До того ж багато пакетів покрито такими речовинами, як кукурудзяний крохмаль або кислі солі, або ж зроблено з побічних продуктів тваринного походження, таких як желатин, що робить їх особливо смачними.

Цим м'ясоїдним ссавцям може також подобатися звук, який видає пакет, оскільки він схожий на шум, який створюють гризуни, коли бігають полями. Звернімо увагу і на текстуру пакета. Його прохолодна, гладка поверхня може бути виключно привабливою для цих істот, незалежно від того, облизують вони її або качаються по ній.

Як щодо коробок?

Є безліч пояснень, чому ваша кішка любить посилки з пошти навіть більше, ніж ви. Для початку, коробка — ідеальне укриття під час полювання на можливу здобич. Вона може також захистити кішку від небезпеки або інших хижаків. Вчений з Утрехтського університету (Нідерланди) вивчив переваги коробок для двох груп новоприбулих кішок у притулку для тварин. Одна група мала можливість ховатися у своїх особистих коробках, а інша — ні. Не дивно, що група кішок із коробками, у яких можна було розслабитися, відчувала набагато менше стресу, почувалася більш комфортно і була більш зацікавлена ​​у спілкуванні з людьми, ніж коти без коробок.

Окрім того, коробки забезпечують тепло, коли зовнішнє повітря занадто холодне для тварини. Коти не можуть просто надіти светр, коли температура падає. Тому вони шукають тепло в незвичних місцях. Незалежно від того, перебуває ваша кішка у стані стресу, їй холодно, або вона просто шукає місце, де можна сховатися від хижаків (можливо, сусідського пса), коробка дає їй необхідний притулок.

У захваті від паперу

Папір, що використовується в якості пакувального матеріалу для посилок, також може стати кращим другом кота. Не переживайте, якщо ви витратилися на добротне котяче ліжко, а ваш кіт цього недооцінив. Просто бувають дні, коли він віддає перевагу газеті або пакувальному паперу.

Дії котів завжди залишаються для нас загадкою, але це частина їхнього шарму. Звичайно, якщо будь-яка поведінка здається повторюваною або неконтрольованою, ви можете звернутися до ветеринара. Надмірний апетит до поїдання непродовольчих товарів може означати, що у кішки стрес або їй нудно, або це може бути щось більш серйозне, наприклад, хвороба зубів або діабет.

Читайте далі:

Чому коти лижуть людей і чи це безпечно

Як бездомний кіт і музика змінили погляд цієї людини на життя

Поліція зі штату Індіана прийшла на допомогу притулку для котів

Comments   

загрузка...