• Коротка історія таксі

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    П'ятниця, 8 листопада 2019 року

Таксі сьогодні вже не є чимось дивовижним, і в Україні є багато служб, які пропонують дуже доступні ціни на перевезення. Наприклад, якщо вам потрібно викликати таксі у Львові, то ви можете в будь-який час зателефонувати в добре відому в місті службу "Експрес-таксі" (про роботу служби можна дізнатися тут lviv.express-taxi.ua/uk/). Вона пропонує пасажирам безліч різних послуг, починаючи від зустрічі в аеропорту і закінчуючи обслуговуванням урочистих заходів.

історія таксі

Але коли ж з'явилися перші служби таксі? Ви здивуєтеся, але перші "таксисти" (вірніше, люди, які займалися візництвом) жили ще в Стародавньому Римі.

Давньоримські "таксі"

У Стародавньому Римі вулицями міста їздили колісниці, призначені для перевезення громадян. Їх і можна вважати прообразом сучасних таксі. Такі колісниці були обладнані складними механічними лічильниками. Після того, як колісниця проїжджала певну відстань, з лічильника в невеликий ящик випадав камінчик. Наприкінці поїздки візник вважав кількість що випали камінчиків, визначав довжину шляху і розраховував вартість проїзду для пасажира.

Кінні екіпажі

Кінні екіпажі в Англії і Франції

У 1639 році в містах Англії з'явилися перші кінні екіпажі для перевезення пасажирів. При цьому візники працювали цілком законно, маючи на руках видані державою ліцензії. Мабуть що їхати з тряскою в кареті по вимощених камінням вулицями було для англійців сумнівним задоволенням, однак все-таки ж кінні екіпажі давали можливість швидко пересуватися по місту тому, у кого не було коня.

Але багато хто вважає, що перші таксі з'явилися не в Англії, а у Франції. В 1640 році парижанин Ніколя Соваж заснував заклад, в якому можна було найняти карету на кілька годин або на день. Нова послуга дуже сподобалася жителям і гостям Парижа, і незабаром бізнес підприємливого Соважа почав процвітати.

таксі

таксі

Ера автомобілів

Після появи автомобілів їх почали широко використовувати для візництва замість карет і возів з кіньми. А в кінці 19 століття був винайдений таксометр, завдяки якому значно спростився підрахунок вартості проїзду в транспорті.

З плином часу зовнішній вигляд автомобілів, на яких перевозили пасажирів, сильно змінювався. Наприклад, у Франції на початку 20 століття можна було побачити машини з відкритою передньою частиною кузова, де і сидів водій. Сьогодні ж для перевезень використовуються найрізноманітніші транспортні засоби — від триколісних велосипедів до розкішних ексклюзивних авто.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...