Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідники зацікавилися особливостями проникаючої з-під землі біло-блакитної води

Субота, 3 жовтня 2020 року

Ісландія — країна, що знаходиться на стику двох тектонічних плит. Їхній рух викликає різноманітні природні явища — наприклад, виверження вулканів. Із цієї ж причини Ісландія багата термальними джерелами.

Півострів Рейк'янес, на якому розташований спа-курорт «Блакитна лагуна», знаходиться в південно-західній частині Ісландії, яка складається в основному з лави. Крізь отвори в лаві проникає морська вода і, змішуючись із підземними джерелами, нагрівається від жару глибин Землі.

Історія утворення лагуни

«Блакитна лагуна» (ісл. Bláa lónið — Бла́уа-Ло́унід) розташована між аеропортом Keflavik і столицею держави, великим містом Рейк'явік. У 1976 році неподалік побудували геотермальну електростанцію Svartsengi, що працює від енергії гарячих глибинних вод. Станція досі забезпечує будинки теплом і електроенергією, а відпрацьований конденсат подається у заглиблення в лаві, утворюючи рукотворне озеро.

Незабаром місце облюбували для відпочинку місцеві жителі. Спочатку представники влади забороняли купатися біля станції, але зрештою махнули на цю справу рукою і навіть дещо облаштували «пляж».

У 1999 році місцевість перейшла у приватні володіння, і «Блакитну лагуну» перетворили на спа-курорт. Сьогодні сюди стікаються туристи з усього світу, щоб насолодитися незвичайними пейзажами, скупатися в бірюзовій воді, випробувати лікувальні властивості мінералів, а також зробити фото на пам'ять.

Цілющі властивості термальних вод

У 1981 році одна людина повідомила, що після купання в резервуарі біля геотермальної станції у неї зникли прояви псоріазу. Дослідники зацікавилися особливостями проникаючої з-під землі біло-блакитної води. Як виявилося, у ній містяться мінерали, діоксид кремнію та водорості. Вчені підтвердили цілющий ефект води з лагуни, і в 1994 році тут було відкрито клініку з лікування псоріазу.

Воду в басейнах змінюють кожні два дні і до того ж проводять постійні аналізи її складу. Воду не підігрівають і ніяк не очищають — побоювання щодо розвитку в резервуарах бактерій не справдилися.

Відвідувачі комплексу можуть придбати місцеві оздоровчі маски або ж наносити на шкіру схожу на глину субстанцію, яка збирається по краях басейнів.

Ландшафт

Термальні озера «Блакитної лагуни» обрамлені вулканічною породою — брилами лави, порослої мохом.

У комплексі є штучний грот, який незмінно вабить відвідувачів.

На території розташовані клініка, спа-центр і готель Silica.

Переваги й недоліки комплексу «Блакитна лагуна»

Відпочивати в «Blue Lagoon» навряд чи сподобається тим, хто віддає перевагу дикій незайманій природі. Озера обрамлені похмурими будинками індустріального типу, а за популярність і обслуговування доводиться платити втратою самоти і тиші.

До того ж нерідко тут такий великий наплив відвідувачів, що навіть знайти затишне місце, щоб зробити знімок, буває непросто. Та й фотографії не завжди виходять якісними через пару, що піднімається над водою.

Але такий відпочинок підійде любителям компанії і шукачам нових вражень. Оскільки місце дійсно унікальне, гостей не зупиняє висока плата за спа- та інші процедури. А, судячи з відгуків, за те, щоб просто прогулятися територією, платити не потрібно.

Чимало хто радить вибирати для відвідування лагуни ранкові години, адже у другій половині дня сюди приїжджає більше автобусів із туристами.

Вода в лагуні тримається на рівні приблизно +38°C, тому в спекотний період купатися в термальній воді не особливо приємно. Рекомендується відвідувати джерела в похмуру або прохолодну погоду, тоді гарячі ванни приємно зігріють, і перебувати в них можна буде довше.

Перед зануренням у блакитні води лагуни потрібно прийняти душ і вимити голову. На волосся необхідно нанести багато кондиціонера (на той випадок, якщо ви збираєтеся занурюватися в термальну воду з головою). Багато відвідувачів скаржиться на те, що йти до води по холоду з мокрою головою не надто приємно, але радує те, що захворіти від цього ризик практично нульовий.

Не всі відвідувачі залишаються задоволені рівнем сервісу: скаржаться на брак сидінь у кабінці для переодягання, великі черги та інші незручності. Втім, деякі вважають, що результат відвідування цього лікувального спа-курорту того вартий.

Висновок

Якщо ви мрієте насолодитися спокоєм ісландської природи — можливо, вам варто обрати для відвідування інші термальні джерела. Якщо ж вас вабить незвідане, не лякає можливість опинитися в натовпі відпочиваючих і вражає напівштучний ландшафт — вам однозначно сюди.

Читайте далі:

Чому термальну воду використовують для догляду за шкірою?

Літаюча тарілка на дереві та інші несподівані проекти шведського архітектора

Що важливіше, самотність чи спілкування?