Середа, Гру 1, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як довго зберігаються заморожені продукти?

Четвер, 2 квітня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Як відомо, заморожені продукти зберігаються дуже довго. Але чи означає це, що сира курка, яку ви заморозили, матиме такий само смак через рік, як і через три тижні? Ні. Ви можете приготувати цю курку рік потому, і вона не заподіє шкоди вашому здоров'ю, але її смак і структура зміняться.

Важливо знати, коли заморожені продукти починають псуватися, і ставити мітки з датою на упаковках продуктів.

Сире м'ясо

 • Фарш із яловичини, індички, телятини, свинини і ягняти: для кращого смаку і консистенції такий м'ясний фарш найкраще використати протягом трьох або чотирьох місяців після заморожування.
 • Шматки яловичини, телятини, баранини або свинини можна заморозити на 6–12 місяців, перш ніж вони втратять свою якість. Невеликі шматки м'яса починають псуватися через 4–6 місяців. Це досить великий діапазон за часом, тому періодично перевіряйте, чи не отримало м'ясо морозний опік (докладніше про це нижче) та чи не проявилися інші ознаки погіршення якості.
 • Домашня птиця: цільні тушки можуть зберігати свою якість до року; шматочки зберігають свою якість до дев'яти місяців.
 • Риба: для збереження оптимальної якості жирну рибу (лосось, тунець) слід вжити протягом двох-трьох місяців. Пісну рибу (тріска, камбала) можна зберігати протягом шести місяців.

Фрукти й овочі

За даними Національного центру збереження харчових продуктів (США), ви можете заморозити більшість овочів і не цитрусових фруктів приблизно на 8–12 місяців. (Ви також можете заморозити цитрусові, але вам потрібно їх попередньо підготувати). Овочі краще бланшувати до того, як ви їх заморозите (тобто занурити їх у киплячу воду на декілька хвилин). Це робиться для того, щоб зупинити ферментний процес, який впливає на рівень поживних речовин і зовнішній вигляд овочів.

Супи, рагу, перець чилі та запіканки

Якщо ви зварили занадто багато супу, не викидайте його, а краще заморозьте!

Супи, рагу, запіканки з овочами, м'ясом, зернами, макаронами або сиром зберігають свою якість протягом двох-трьох місяців у морозильній камері.

Залишки страв

 • Приготоване м'ясо або птиця: для збереження оптимальної якості з'їжте їх протягом двох-шести місяців.
 • Піца: не залишайте піцу в морозильній камері більш одного або двох місяців, якщо ви хочете, щоб вона зберегла свій смак.
 • Курячі наггетси або котлети: використовуйте їх протягом одного-трьох місяців, інакше вони почнуть втрачати смак і текстуру.
 • Вафлі, млинці та французькі тости: можуть бути заморожені на строк до місяця, не втративши своєї якості.

Які ознаки опіку в морозильній камері?

Морозний опік відбувається тоді, коли їжа втрачає молекули води. Молекули утворюють крижані кристали, і ці кристали переміщаються в найхолоднішу частину морозильника. Сніг і лід, які накопичуються на стінках морозильника, — це і є молекули води, які надходять з їжі.

Коли їжа отримує морозний опік, вона змінює свій колір і висихає, втрачаючи якість. Однак при цьому вона залишається безпечною для вживання.

Як запобігти морозному опіку

 • Переконайтеся, що температура вашого морозильника є оптимальною (-18°C).
 • Упакуйте продукти щільно, щоб в упаковці залишилося якомога менше повітря. Використовуйте морозильну плівку, пакети і контейнери, спеціально призначені для морозильної камери. Якщо є можливість, покладіть продукти до вакуумної упаковки.
 • Не перевантажуйте морозильник. «Поміщайте в нього тільки ту кількість, яка замерзне протягом 24 годин. Перевантаження уповільнює швидкість замерзання. Продукти, які замерзають занадто повільно, можуть втратити свою якість», — говориться в Керівництві із заморожування продуктів харчування.
 • Чим довше їжа знаходиться в морозильнику, тим більше вона схильна отримати морозні опіки. Позначте свої продукти в морозильній камері, вказавши дати їхнього надходження, і відповідним чином сплануйте своє харчування. Розморожувати їжу краще в холодильнику (наприклад, на нижній полиці), а не за кімнатної температури, щоб не спровокувати ріст мікроорганізмів.

Читайте далі:

Як довго можуть зберігатися яйця та як перевірити їхню свіжість

Як заморозити хліб, солодощі та інші продукти

Як заморозити і розморозити молочні та інші продукти

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Comments   

загрузка...