• Як заморозити і розморозити молочні та інші продукти

  • П'ятниця, 31 травня 2019 року

Хоча молочні продукти після заморожування частково втрачають свої властивості, вони як і раніше придатні для випічки і приготування страв. Заморожені продукти можуть зберігатися свіжими довгий час, окрім того їх зручно розділяти на порції та використовувати в міру необхідності.

Чим швидше відбувається процес заморожування, тим краще зберігається якість продуктів. Тому кладіть те, що потрібно заморозити, у найхолоднішу частину морозильника і не нагромаджуйте один пакет на інший.

Які молочні продукти можна заморожувати

Молоко

Молоко з морозильника придатне для випічки і приготування страв. Але пити його не рекомендується.

Сметана

Сметану після розморожування не варто використовувати як окремий продукт (наприклад, щоб полити картоплю). Але, як і молоко, заморожена сметана прекрасно підійде для випічки.

Вершкове масло

Якщо у вас залишається багато масла, яке ви не будете одразу використовувати, варто його заморозити, адже просто в холодильнику воно не зможе зберігається дуже довго. Вершкове масло можна заморожувати шматочками або в брикетах.

Жирні вершки

На відміну від багатьох молочних продуктів, жирні вершки, що містять 40 або більше відсотків молочного жиру, можна заморожувати. Спочатку нагрійте вершки до 80°C протягом 15 хвилин, швидко охолодіть і зберігайте в герметичному контейнері. Щоб вершки зберігалися довше, ніж 2 місяці, додайте цукор (третину склянки цукру на 1 літр вершків).

Маслянка (знежирені вершки)

Заморожена маслянка так само підходить для приготування випічки, як і звичайна.

Збиті вершки до какао

Збивання вершків після розморожування не дасть доброго результату. Однак заморожені порції збитих вершків підійдуть для прикрашення какао. Викладіть порції вершків на деко і заморозьте, потім зніміть їх з дека і зберігайте в контейнері в морозилці.

Масло з добавками

Масло з добавками — прекрасний спосіб заморозити свіжі трави. Про те, як приготувати таке масло, а також про заморожування зелені та фруктів, читайте в наступній статті.

Як розморожувати продукти

Є три способи: у холодильнику, у холодній воді або в мікрохвильовій печі.

Найкращий варіант — дати розморозитися в холодильнику (протягом 6 або більше годин, залежно від розмірів продукту).

Для більш швидкого відтавання продукт можна помістити в холодну воду (попередньо його ретельно загорнувши). При цьому потрібно стежити, щоб вода залишалася холодною (перевіряйте її та замінюйте кожні півгодини).

Мікрохвильовку можна використовувати в тому випадку, коли ви збираєтеся готувати або вживати продукт відразу після розморожування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...