Середа, Гру 1, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

5 важливих порад, як відкрити бізнес за кордоном

Понеділок, 30 березня 2020 року

Багато українців мріють про відкриття власного бізнесу, але мало кому вистачає сміливості втілити ці мрії в життя. І це не дивно, адже в Україні існує дуже багато перешкод, які не дають громадянам почати працювати “на себе”.

По-перше, економічна та політична нестабільність, що негативно впливає на купівельну спроможність населення та заважає підприємцям спрогнозувати прибуток. По-друге, податкова та банківська система України скоріше заважають розвитку малого та середнього бізнесу, ніж сприяють.

Саме з цих причин деякі українські підприємці вирішують відкрити бізнес не у своєму місті, а за кордоном. Так їм вдається не тільки отримати доступні кредити (в Україні ставка за кредитами сягає 16%, а в розвинутих країнах, наприклад у США, розмір ставки 5%), а також уникнути проблем пов’язаних з бюрократією та корупцією.

Якщо ви плануєте створити бізнес в іншій країні, ви рухаєтеся в потрібному напрямку. Щоб не наробити помилок та швидко досягти успіху, рекомендуємо вам прислухатись до наступних порад.

Photo by Lukas from Pexels

Як вирішити, яку країну обрати

Перший і найважливіший крок, який ви повинні зробити на шляху до створення бізнесу, – це обрати правильну країну. Для цього вам треба оцінити такі фактори інвестиційного клімату:

 • Податкове навантаження (розмір податкових ставок, кількість податків)
 • Ставки за кредитами та умови кредитування для підприємців-нерезидентів
 • Необхідність отримання державної ліцензії на виготовлення або продаж продукції
 • Наявність кваліфікованої робочої сили
 • Рівень економічного розвитку країни
 • Наявність державної підтримки бізнесу
 • Економічна, політична та соціальна ситуація в країні

Підприємцям-початківцям треба зрозуміти одну важливу річ – у світі не існує ідеальної країни для створення бізнесу. Тому, коли ви думаєте про те, як відкрити свою справу та яку країну обрати, ви повинні відштовхуватись від конкретної бізнес-ідеї. Вам необхідно провести дослідження, зважити всі “за” та “проти” та обрати саме ту країну, яка повністю відповідає потребам вашого бізнесу.

бізнес план

Вивчити місцеве законодавство

Коли ви обрали країну для відкриття бізнесу, вам необхідно приділити особливу увагу вивченню місцевого законодавства та знайти відповіді на такі питання:

 • Які саме податки треба сплачувати та коли?
 • Що треба зробити, щоб отримати ліцензію? Як довго треба чекати на отримання ліцензії?
 • На яких умовах можна працевлаштовувати місцевих та закордонних спеціалістів? Які є вимоги до надання відпустки та медичного страхування?
 • Чи є якісь обмеження щодо маркування та пакування товарів?
 • Чи потрібно реєструвати торговельну марку та торговельний знак?
 • Чи надає держава пільги іноземним підприємцям? Якщо так, то на яких умовах?

Ви повинні прочитати всі законодавчі акти, які так чи інакше стосуються вашого бізнесу та упевнитись, що нічого не завадить вам реалізувати вашу ідею. Якщо вам не зовсім зрозумілі ті чи інші правові норми, проконсультуйтесь с місцевим юристом. Така маленька інвестиція в створення вашого бізнесу вбереже вас від великих помилок у майбутньому.

бізнес

Зробити бізнес доступним та зручним

Далі вам потрібно подбати про те, щоб ваш бізнес і ваші продукти стали доступними для місцевого населення. Для цього вам треба зробити декілька речей.

По-перше, ви повинні створити сайт та адаптувати його відповідно до потреб вашої цільової аудиторії. У випадку, якщо ви плануєте продавати товари в декількох країнах, ви повинні зробити переклад контенту та інтерфейсу сайту різними іноземними мовами. Ви можете це зробити за допомогою сервісу локалізації https://thewordpoint.com/services/localization. Професійні перекладачі та спеціалісти з локалізації докладуть максимум зусиль, щоб ваш сайт сподобався покупцям із різних країн світу.

По-друге, вам треба буде обрати канали розповсюдження ваших товарів. Наприклад, якщо ви плануєте продавати товари через мережі місцевих супермаркетів, вам треба обговорити с власниками супермаркетів умови постачання ваших товарів, а також їх зберігання та розміщення на полицях.

Обрати вигідну та надійну сферу

Якщо ви ще не маєте конкретної бізнес-ідеї та ще думаєте про те, з чого почати бізнес, спробуйте сфокусуватися на одній сфері діяльності, яка вас цікавить найбільше. Потім оцініть прибутковість та надійність цієї сфери, відповівши на наступні питання:

 • Чи розвинена ця сфера діяльності в обраній вами країні? Як швидко вона розвивається?
 • Скільки компаній вже працюють у цій сфері? Як давно ці компанії були засновані? Наскільки лояльними є їх клієнти?
 • Чи задовольняють ці компанії попит клієнтів? Чи існують якісь перспективні ніші для розвитку бізнесу?
 • Як розвиток цифрових технологій, кліматичні зміни, зміни в законодавстві та інші глобальні явища можуть вплинути на цю сферу діяльності?

Розробити стратегію та організацію

Для того, щоб розпочати власну справу за кордоном і зробити це успішно, необхідно заздалегідь розробити стратегію. Вам треба завчасно продумати всі деталі ведення бізнесу та створити план, якому ви будете слідувати, коли ухвалюватимете важливі рішення. Ваша бізнес-стратегія має складатись з таких частин:

 • Фінансовий план. Розрахуйте скільки грошей ви повинні інвестувати в створення нового бізнесу та спрогнозуйте майбутні прибутки.
 • Маркетинговий план. Подумайте про те, який саме товар краще запропонувати місцевій аудиторії та яке пакування обрати. Оцініть доцільність використання різних каналів просування вашого бізнесу (просування через соціальні мережі, онлайн реклама тощо).
 • План виробництва. Тут необхідно порахувати, скільки товару вам треба виготовляти, щоб максимізувати прибуток від вашої діяльності.
 • План підбору персоналу. Вам треба зрозуміти, скільки працівників вам буде вигідно винаймати та яку заробітну плату ви можете запропонувати.

Висновки

Кожній людині необхідний час та терпіння, щоб зрозуміти, як відкрити свій бізнес за кордоном. Отож, якщо ви все ще не отримали відповіді на всі ваші запитання, у цьому немає нічого страшного.

Сучасний світ міжнародного бізнесу складний та непередбачуваний, і вам потрібно вивчити не один документ та прочитати не одну книжку, щоб зрозуміти, як він працює. Якщо ви хочете, щоб ваші інвестиції принесли максимальний прибуток, ви маєте приймати лише обмірковані та зважені рішення. Не поспішайте, консультуйтесь з експертами, досліджуйте кожну бізнес-ідею окремо, приділяйте увагу деталям – і тоді ви точно досягнете успіху.

Окрім цього, спробуйте знайти бізнес-партнерів за кордоном. Якщо ви будете співпрацювати з людиною, яка добре розуміє, як працює місцевий ринок, ви зможете оптимізувати свою стратегію та вивести бізнес на наступний рівень.

Comments   

загрузка...