Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Влада Китаю карає за розповсюдження неофіційних новин

Четвер, 2 квітня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Громадяни Китаю, яких було покарано під час спалаху вірусу КПК (за годинниковою стрілкою зліва направо: Жень Чжицян, Лі Цзехуа, Чень Цюші, Фан Бінь, Сюй Чжиюн, Гао Фей, Лі Цяочу). Фото: Голос Америки

Неурядова організація «Китайські правозахисники» (CHRD) заявила, що на 12 березня було зафіксовано 5511 випадків покарання за поширення інформації про епідемію COVID-19, і це тільки та кількість, про яку повідомляють китайські ЗМІ.

Більшість із цих людей перебували під адміністративним арештом протягом 3-15 днів і були змушені визнати себе винними. Деяких також оштрафували, надали усне зауваження й попередження, догани або затримали за кримінальною справою.

Серед 452 користувачів мережі, яких звинуватили у розповсюдженні чуток, наймолодшому всього 15 років.

Гао Фей

За інформацією Голосу Америки, 32-річний Гао Фей з міста Хуанган провінції Хубей працює зварювальником у Гуанчжоу, а також бере активну участь у захисті прав громадян. Наприкінці минулого року Гао Фей повернувся до рідного міста, яке незабаром стало одним із найбільш постраждалих міст країни.

Гао Фей, обійшовши файрвол, написав у «Твіттері», що в місцевих лікарнях не вистачає медикаментів і що лідер КПК не піклується про життя простих людей. Після цього поліція заарештувала Гао Фея на сім днів.

Китайський магнат Жень Чжицян

Нещодавнє зникнення магната нерухомості Жень Чжицяна привернуло загальну увагу.

69-річний Жень Чжицян неодноразово критично висловлювався на адресу Комуністичної партії Китаю (КПК). На початку березня Жень Чжицян у своїй статті різко розкритикував лідера й адміністрацію компартії за приховування правди про епідемію. 12 березня Жень Чжицян зник безвісти.

Анонімне джерело повідомило Голосу Америки, що спочатку Жень Чжицян поділився цією статтею в невеликому колі друзів, приватних підприємців, які разом з ним беруть участь у природоохоронних заходах.

Джерело розповіло, що старшого сина і секретаря Жень Чжицяна також заарештували і на всю його сім'ю можуть чинити тиск. Зараз Жень Чжицян знаходиться під вартою.

Розповідь шведського правозахисника про затримання в Китаї

За словами шведського правозахисника Пітера Даліна, за останні роки компартія Китаю розробила нові методи викрадення людей і сформувала цілу систему.

З будинку в Мадриді Далін зв'язався з Голосом Америки через Skype та розповів, що Державний комітет контролю — орган, який функціонує над системою правосуддя, може утримувати людей на охоронюваних об'єктах шість місяців без попередження сім'ї та роботодавців.

«Державний комітет контролю» відповідає за розслідування дій урядовців або співробітників урядових установ. Об'єктами перевірки стали 300 млн китайців, головна мета — здійснення політичного контролю.

Сам Далін став одним із перших постраждалих іноземців. У 2016 році китайська влада заарештувала його на 23 дні за участь у правозахисній діяльності.

Протягом 23 днів ізоляції, Даліна тримали під вартою на самоті на секретному об'єкті на півдні Пекіна. Його помістили в темну кімнату, де за ним доглядали двоє охоронців.

«Вони змінюються кожні 6 годин, 24 години дивляться на тебе. Крутишся ти, смієшся або плачеш, що б не робив, вони це запишуть, але не будуть говорити з тобою», — згадує Далін.

«Фактично, міжнародне право передбачає, що під час слідства одиночне ув'язнення більш ніж на 15 днів є тортурами. Вважається, що тривале затримання завдасть непоправної шкоди людському розуму».

Далін сказав, що з ним, як з іноземцем, поводилися набагато краще. Його не катували, а локшина, яку йому давали, була такою ж, як у охоронців. Його подругу-китаянку і китайських колег теж тримали на тому об'єкті. Через стіну він чув ридання і звуки побиття.

Далін точно знає, чому китайська влада використовує методи викрадень, а не простий арешт.

«Це дуже ефективна форма політичного тероризму, вона викликає сильний страх. Ваші колеги, друзі та партнери також можуть стати жертвами цього тероризму».

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

На 21 мільйон зменшилось користувачів мобільного зв'язку в Китаї

Чи безкорислива допомога Китаю Європі

Тоталітарна система краще підходить для боротьби з вірусом, ніж демократична?

Comments   

загрузка...