Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Американські експерти закликають Китай розкрити лабораторні записи щодо коронавірусу

Вівторок, 7 квітня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Закритий ринок морепродуктів «Хуанань» в Ухані, 11 січня 2020 року NOEL CELIS/AFP via Getty Images

30 березня оглядач Білл Герц у виданні The Washington Times опублікував статтю, у якій розповів про дослідження коронавірусів кажанів, які проводили китайські вчені.

Коли наприкінці минулого року в Ухані спалахнула епідемія, багато хто вирішив, що джерело вірусу — кажани, оскільки вірус COVID-19 дуже схожий на вірус, який у 2002 році викликав спалах атипової пневмонії (SARS-CoV). Однак поки що його точне походження залишається загадкою.

Одразу після спалаху епідемії уряд компартії Китаю (КПК) заборонив передавати зразки коронавірусу американським ученим. Протягом декількох тижнів влада також не дозволяла міжнародним вірусологам прибути до Уханя.

Дослідник Тянь Цзюньхуа

Білл Герц пише, що деякі офіційні ЗМІ Китаю останні декілька місяців повідомляли про дослідженнях вірусів, і особливу увагу приділяли Тянь Цзюньхуа, керівнику групи дослідників кажанів.

У грудні минулого року в інтернеті з'явився відеоролик, знятий за підтримки уряду Китаю. На відео Тянь Цзюньхуа збирає зразки спійманих кажанів у печерах провінції Хубей і поміщає їх у пробірки.

Чиновники компартії Китаю стверджують, що вірус найімовірніше передався людям від диких тварин на ринку морепродуктів «Хуанань» в Ухані. Цей ринок знаходиться недалеко від уханського центру з дослідження вірусів кажанів.

У відеоролику дослідники досить необережно поводяться з кажанами, які містять смертельні віруси. У цьому 7-хвилинному відео говориться про те, що в галузі досліджень вірусів Китай займає провідну позицію у світі. І що за останні 12 років, одразу після спалаху вірусу SARS, вчені виявили більше 2000 вірусів.

Герц зазначає, що смертельний вірус, який викликав нинішній спалах, називається SARS-CoV-2, його походження також простежується до кажанів.

У короткометражці згадується, що до того, як влада Китаю виявила ці віруси, у світі за останні 200 років було виявлено всього 2284 вірусів.

Китайські ЗМІ повідомили, що одного разу Тянь Цзюньхуа увійшов до печери без захисного одягу, і в результаті торкнувся сечі кажана. Щоб не поширювати інфекцію, дослідник ізолював себе на 14 днів.

Експерти закликають розкрити записи лабораторії

За словами Герца, деякі вчені знаходять свідчення того, що вірус вивчали в китайській лабораторії в Ухані, потім інфекція просочилася назовні через зараженого співробітника або лабораторних тварин.

Дослідник з питань біобезпеки Річард Ебрайт із Інституту мікробіології ім. Ваксмана Університету Рутгерса зазначив, що новий вірус на 96,2% схожий на вірус кажана, виявленого Уханським інститутом вірусології у 2013 році. Вірус міг природним чином передатися від тварини до людини, або міг проникнути з лабораторії.

За відомостями Ебрайта, до початку епідемії усі коронавіруси, окрім двох, вивчалися в лабораторіях рівня біобезпеки 2, де співробітників забезпечують мінімальним захистом від вірусної інфекції.

Ебрайт зазначає, що в китайському відео явно недостатня кількість засобів індивідуального захисту у співробітників групи Тянь Цзюньхуа: незахищені обличчя і зап'ястя, а також відсутні захисні окуляри або щитки.

Спеціаліст із Китаю Стівен Мошер заявив, що влада Китаю вже багато років вивчає коронавіруси підковоносних кажанів, які можуть бути небезпечні для людини. Мошер закликав уряд Китаю оприлюднити дослідження, щоб допомогти фахівцям охорони здоров'я впоратися з пандемією.

«Китай стверджує, що вірус не просочився з вірусної лабораторії. Добре, тоді опублікуйте записи досліджень, щоб довести це».

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

На 21 мільйон зменшилось користувачів мобільного зв'язку в Китаї

Чи безкорислива допомога Китаю Європі

Тоталітарна система краще підходить для боротьби з вірусом, ніж демократична?

Влада Китаю карає за розповсюдження неофіційних новин

Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам — думка експерта

Чи потрібно мити куповані овочі та фрукти з милом від вірусів?

Китай дуже турбують безсимптомні пацієнти з COVID-19, які поширюють вірус далі

Comments   

загрузка...