Вівторок, Жов 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Китаї стурбовані безсимптомними пацієнтами з COVID-19, які поширюють вірус далі

Понеділок, 6 квітня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Чоловік у масці несе речі, які він купив у супермаркеті міста Ухань, Китай, 30 березня 2020 року. (NOEL CELIS/AFP via Getty Images)

Оскільки в Китаї з'являється все більше безсимптомних носіїв COVID-19, медичні експерти побоюються, що вони стануть новим джерелом розповсюдження патогенів і викличуть ще один серйозний спалах захворювання.

«Моя команда тестувала деяких пацієнтів, у яких не було ніяких симптомів протягом трьох тижнів, але вірус виявили у них в крові», — сказав Чжан Веньхун, голова клінічної експертної групи в Шанхаї, яка відповідає за боротьбу з нинішньою пандемією, під час дослідницького семінару з вірусів 27 березня.

«Безсимптомні носії — це найбільший ризик (нового спалаху)».

Чжан додав, що якщо влада не вживатиме заходів щодо запобігання майбутньому спалаху хвороби, то «наші лікарі ще довгий час будуть дуже зайняті».

«Безсимптомний носій може у будь-який момент поширити вірус серед населення».

Безсимптомні носії

29 березня Національна комісія охорони здоров'я Китаю оголосила, що в провінції Хенань з'явилася одна нова інфікована людина.

Влада Хенаня повідомила, що у 59-річної пацієнтки на прізвище Ван, яка проживає в місті Лохе ввечері 24 березня розболілася голова, а 26 березня піднялася температура. Вірогідно, хвора Ван заразилася вірусом від знайомого медичного працівника Чжана.

25 березня провели діагностичний тест для всіх колег Чжана. У чоловіка результат виявився позитивний, незважаючи на відсутність симптомів. Він заразився вірусом від своїх колег, один із яких нещодавно відвідав Ухань. Усіх трьох помістили в карантинний центр.

Ван — не перша пацієнтка з COVID-19, у якої підтвердили зараження від безсимптомного носія.

24 березня міська комісія охорони здоров'я Уханя оголосила, що 29-річний лікар, який працює в гастроентерологічному відділенні лікарні загального профілю в Хубей, заразився від безсимптомного пацієнта.

Думка експертів

Наразі влада не вважає безсимптомних носіїв підтвердженими випадками захворювання, але просить їх залишатися на карантині, якщо результати тестів будуть позитивними.

Китайський експерт-епідеміолог Чжун Наньшань відкинув побоювання під час програми, що вийшла в ефір на державному телеканалі CCTV, 29 березня, заявивши:

«У Китаї немає великої кількості безсимптомних носіїв».

І додав, що не вірить про поширення ними вірусу.

Багато китайських лікарів не погодилися з Чжуном.

Чжан Дачэн, директор респіраторного відділення лікарні Наньфан у південному місті Гуанчжоу, який очолював групу в Ухані для лікування пацієнтів з COVID-19 в лютому-березні, розповів «Пекінським новинам» («Beijing News») 30 березня:

«Є безсимптомні носії, у яких ознаки захворювання розвиваються повільно, але потім стан стає важким... І вони дійсно заразні».

Ху Годун, фахівець з органів дихання в лікарні Наньфан, повідомив «Пекінським новинам», що у деяких безсимптомних носіїв КТ-сканування показало незначне пошкодження легенів.

Це явище привернуло увагу китайського прем'єра Лі Кецяна, якого призначили керувати реакцією центрального уряду на епідемію.

Під час зустрічі центрального уряду, 30 березня, стосовно епідемії він сказав:

«Ми повинні контролювати, відстежувати, поміщати на карантин і лікувати безсимптомних носіїв. І повинні провести цілеспрямовану перевірку населення, щоб виявити безсимптомних носіїв».

Запобіжні заходи

Влада Китаю нещодавно вжила деяких заходів, щоб запобігти ще одному спалаху хвороби.

29 і 30 березня всіх, хто купив квитки на екскурсії до тематичних парків, акваріумів та розважальних закладів, які нещодавно знову відкрилися, поінформували про те, що ці заклади знову закриють.

Наприклад, керівництво оглядового залу у Шанхайській вежі, який знову відкрився 12 березня, повідомило людей, які купили квитки, що від 30 березня він закриється «відповідно до необхідності запобігання епідемії».

Державне агентство Hongxing News повідомило, що відвідувачів караоке-барів у місті Ченду ввечері 28 березня попросили розійтися по домівках. Потім бари закрилися.

Уряд Шеньяна, північно-східного міста, 29 березня попередив, що бібліотеки та музеї, які відкрилися 17 березня, повинні будуть обмежити число відвідувачів, щоб запобігти поширенню вірусу.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

На 21 мільйон зменшилось користувачів мобільного зв'язку в Китаї

Чи безкорислива допомога Китаю Європі

Тоталітарна система краще підходить для боротьби з вірусом, ніж демократична?

Влада Китаю карає за розповсюдження неофіційних новин

Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам — думка експерта

Чи потрібно мити куповані овочі та фрукти з милом від вірусів?

Comments   

загрузка...