ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам — думка експерта

Велика Епоха
Політолог і професор Університету Кентербері (Нова Зеландія) Енн-Марі Брейді. Gary Feuerberg/Epoch Times

«Епідемія виникла в Китаї у місті Ухань, зараз цей вірус охопив увесь світ. І комуністична влада Китаю робить усе можливе, щоб припинити критику, зокрема висловлювання західних оглядачів. Але “чутливе” ставлення адміністрації Пекіна до критики поточних подій і політичних проблем вплинуло на нашу культуру, освіту і суспільство», — таку думку висловила політолог, професор Університету Кентербері (Нова Зеландія) Енн-Марі Брейді.

28 березня Брейді опублікувала на сторінці в «Твіттері» посилання на статтю з сайту канадського Інституту Макдональда-Лорьє (Macdonald-Laurier Institute) під заголовком «Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам».

У статті наводяться коментарі Брейді про те, як в індустрії розваг, університетах та комерційних виданнях забороняють критично висловлюватися про Китай.

Обмеження негативного зображення Китаю — ціна, яку іноземні компанії повинні заплатити, якщо хочуть вийти на китайський ринок. І, схоже, цю ціну платять. Наприклад, Голлівуд перестав знімати фільми з неугодними для Китаю сюжетами з 1997 року.

Як пояснює Брейді, щоб отримати доступ до китайського ринку, західні компанії та уряди скоригували продукцію і діяльність у відповідності з цензурою Комуністичної партії Китаю (КПК).

Як наслідок навіть на Заході в публічних розмовах намагаються не критикувати Китай.

Будь-які коментарі, викликані стурбованістю поведінкою Китаю, зазвичай засуджуються як «антикитайські» або як частину «загрози для Китаю» — стандартні ярлики, які використовують КПК для припинення дебатів.

«Не секрет, що громадські критики без коливань критикують слова та вчинки президента США Трампа, проте багато наших учених і політиків не наважуються висловлювати критичну думку щодо КПК або голови Китаю Сі Цзіньпіна».

«Наша відкрита економіка і відкрите суспільство дозволили КПК надмірно впливати на нашу громадськість».

Професор зазначає, що під керівництвом Сі Цзіньпіна пропагандистська кампанія Китаю за кордоном досягла рівня, якого не було з часів «Культурної революції».

Недавнє вигнання з КНР американських журналістів — характерний приклад тактики керівництва країни. Це показує, що КПК готова відкидати будь-які коментарі, які уряд визнає негативними. До цих прикладів також відносяться висунуті Китаєм звинувачення на адресу США та Італії у спалаху COVID-19 в Ухані.

Брейді уточнює, що компартія хоче врятувати і зберегти репутацію, але витрати за це несуть люди.

Професор підкреслює, що зараз доречно поставити запитання: яку ціну готові заплатити за свою демократію і національну безпеку?

Брейді на сторінці в «Твіттері» описала дії влади КПК як «емоційну маніпуляцію», при якій маніпулятор обманює жертву, щоб змусити її засумніватися в спогадах або в судженнях.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

На 21 мільйон зменшилось користувачів мобільного зв'язку в Китаї

Чи безкорислива допомога Китаю Європі

Тоталітарна система краще підходить для боротьби з вірусом, ніж демократична?

Влада Китаю карає за розповсюдження неофіційних новин