Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вірогідна друга хвиля епідемії коронавірусу в Китаї

Вівторок, 14 квітня 2020 року

Пасажири у захисних плащах в аеропорту Тяньхе в Ухані, Хубей, 8 квітня 2020 року. HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

Майже тримісячний карантин в Ухані закінчився 8 квітня. Десятки тисяч уханців одразу ж покинули місто.

Авторитетний медичний журнал The Lancet опублікував дослідження вчених з Університету Гонконгу. За допомогою математичної моделі вчені визначили можливі наслідки заходів щодо послаблень профілактики китайською владою.

Результати показали: якщо завчасно послабити профілактичні заходи, то фактор репродукції інфекції (R0 — позначає, скільки здорових людей заражає один хворий), знову стане більшим за одиницю (R0 >1). Це означає, що почнеться друга хвиля епідемії.

Дослідники вважають, що в районах за межами провінції Хубей необхідно послаблювати контроль поступово, щоб утримувати R0 нижчим одиниці, інакше число підтверджених випадків захворювання буде збільшуватися.

Як тільки фактор репродукції інфекції збільшиться, повернутися до колишнього рівня, як до зняття карантину, вже буде важко: значно посилиться навантаження на медперсонал, зростуть економічні витрати.

Керівник команди, дослідник, професор Школи громадської охорони здоров'я при Університеті Гонконгу Ху Цзиці пояснив, що в Китаї життя буде поступово повертатися в звичне русло: відкриються школи, фабрики, заклади, налагодиться суспільне життя, а за кордоном число заражених буде збільшуватися, у такій ситуації дуже легко може виникнути повторна епідемія.

Дослідники підкреслюють, що багато країн поступово вводять заходи по закриттю міст, і якщо занадто рано їх відкрити, це призведе до повторного поширенню епідемії.

Директор інституту вірусології при клініці "Шаріте" в Берліні, професор Крістіан Дростен сказав Deutsche Welle, що, з точки зору епідеміології, слідом за відновленням суспільного життя китайців ланцюжок розповсюдження та передачі інфекції знову буде активований, і, можливо, з'являться випадки захворювання.

Професор також вважає, що офіційна статистика Китаю недостовірна, оскільки зараз китайська влада намагається «покінчити» з цією проблемою.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам — думка експерта

Чи потрібно мити куповані овочі та фрукти з милом від вірусів?

Китай дуже турбують безсимптомні пацієнти з COVID-19, які поширюють вірус далі

Американські експерти закликають Китай розкрити лабораторні записи щодо коронавірусу

Китайці скуповують продукти боячись кризи

США збирається призупинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я

Comments   

загрузка...